Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skyrybos: 5 patarimai, kurie padės tai ištverti

3 min. skaitymo

Skyrybos – sunkus ir skausmingas procesas, kurį lydi nusivylimas, apmaudas, vilčių žlugimas, stabilumo praradimas ir nerimas dėl neaiškios ateities. Psichologai pažymi, kad šių emocijų išvengti neįmanoma – prireiks laiko, kol žaizdos užgis. Tačiau yra būdų, kurie leis sau padėti šiuo pažeidžiamu laikotarpiu.

 

KAIP PASIRŪPINTI SAVIMI?

Ką reikėtų daryti, norint išgyventi skyrybas su minimaliomis psichologinėmis pasekmėmis, ir ko, priešingai, reikėtų atsisakyti?

 

Priimkite skyrybas kaip įvykusį faktą

Tai netektis, kurią reikia išgyventi, kad galėtumėte pradėti naują gyvenimą. Nesistenkite neigti tikrovės, nefantazuokite apie sugrįžimą ar kerštą buvusiam partneriui. Stenkitės nebesigilinti į praeitį.

 

Leiskite sau liūdėti

Verkite, šaukite – duokite laisvę savo jausmams ir emocijoms. Jų sulaikymas kenkia jūsų psichinei ir fizinei sveikatai.

 

Neskubėkite iš karto kurti naujų santykių

Naujas „mylimasis“ negali tiesiog pakeisti kito, pirmiausia reikia atsigauti.

 

Neprisiimkite visos kaltės

Skyrybos, kaip ir santykiai, yra dviejų žmonių reikalas.

 

Nebijokite paprašyti pagalbos

Pasikliaukite šeimos ir draugų parama. Jei reikia, kreipkitės į psichologą. Atminkite, kad sunkių laikų neprivalote išgyventi vienas: nebijokite prašyti pagalbos.

 

Svarbu žinoti, kad skyrybos ne visada išgyvenamos kaip liūdnas įvykis. Kai kurie žmonės, nusprendę išsiskirti, jaučia palengvėjimą, netgi džiaugsmą. Ir kartu jaučia gėdą dėl tokios reakcijos, laikydami ją neadekvačia. Svarbu suvokti, kad bet kokie jausmai po skyrybų yra visiškai normalūs. Nereikėtų savo emocijų vertinti kaip netinkamų. Tokią akimirką paklauskite savęs: „Kam jos netinkamos? Ką man reiškia šie jausmai?“.

Priimkite skyrybas kaip įvykusį faktą

KAIP BENDRAUTI SU BUVUSIUOJU?

Jei su partneriu sąmoningai nusprendėte skirtis ir norite, kad šis procesas būtų kuo mažiau skausmingas, aptarkite bendravimo taisykles. Sutarkite, kad bendrausite vienas su kitu ramiai, vengdami konfliktų, nes abi šalys suinteresuotos viską išspręsti taikiai.

Iš pradžių dėl visko susitarkite kartu, neįtraukdami trečiųjų šalių, bet jei proceso metu suprasite, kad nesugebate susitvarkyti ir užvaldo emocijos, tada apsvarstykite galimybę į diskusiją įtraukti specialistus. Tai galėtų būti santuokos konsultantas arba tarpininkas – neutrali trečioji šalis, padedanti buvusiems sutuoktiniams konstruktyviai bendrauti, derėtis ir priimti sprendimus visais su skyrybomis susijusiais klausimais.

 

KAIP INFORMUOTI ARTIMUOSIUS APIE SKYRYBAS?

Geriau stengtis būti sąžiningiems, atviriems ir nesiginčyti, kalbėti apie skyrybas iš vieningo požiūrio taško. Vartokite žodį „mes“, pabrėžkite sprendimo abipusiškumą. Jei manote, kad tai svarbu, pasikalbėkite apie savo planus, jausmus, susitarimus su partneriu. Ir būkite pasirengę nustatyti asmenines ribas bei aiškiai išdėstyti aplinkiniams, kad tai yra jūsų bendras pasirinkimas, kuris turi būti gerbiamas, net jei artimieji tam prieštarauja. Jei partneriai tvirtai apsisprendė skirtis, kitų nuomonė neturėtų turėti įtakos.

 

 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Agne-B
AutoriusAgnė
Sekti:
KAIPKADA.LT portalo santykių ir psichologijos straipsnių autorė, turinti gilias žinias apie žmogaus emocijas, santykių dinamiką ir psichologinius aspektus. Mano tikslas – padėti žmonėms geriau suprasti save ir kitus, suteikti praktinių patarimų, kaip kurti sveikus ir harmoningus santykius, bei išspręsti kasdienius psichologinius iššūkius.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus