Streso mažinimas per minutę: 6-ios trumpos meditacijos

Meditacija

Meditacija yra vienas iš veiksmingiausių ir prieinamiausių būdų kovoti su stresu. Ir net jei anksčiau nesate to bandę, išbandykite šias paprastas atsipalaidavimo technikas ir pamatysite: jos tikrai veikia!

Be abejo, pradedančiuosius medituoti gali gąsdinti tai, kad jie lieka vieni su savo mintimis. Vis tik, įveikę savo baimes galite padaryti didelę paslaugą savo fizinei ir psichinei sveikatai.

Tačiau nepamirškite – geriau pradėti palaipsniui, nepulkite iš karto į 30 minučių trukmės meditacijos seansą. Efektyvūs gali būti ir trumpi pratimai, kuriems atlikti nereikia daugiau nei minutės. Pateikiame šešis pavyzdžius, kurie puikiai tinka pradedantiesiems.

6-ios trumpos meditacijos

PAGRINDINĖ KVĖPAVIMO MEDITACIJA

Vieną ranką padėkite ant saulės rezginio, kitą – ant širdies. Lėtai įkvėpkite pro nosį, skaičiuodami iki keturių, tada lėtai iškvėpkite. Tai geriausia daryti prieš pat einant miegoti arba vos pabudus. Tai padės išlaikyti aiškų protą dienos metu, o vakare suteiks ramybę.

VIENOS ŠNERVĖS KVĖPAVIMO MEDITACIJA

Dešiniosios rankos nykščiu uždarykite dešinę šnervę ir įkvėpkite per kairę. Tada rodomuoju pirštu užverkite kairę šnervę, “išlaisvinkite” dešinę šnervę ir iškvėpkite pro ją. Toliau kvėpuokite pakaitomis pro skirtingas šnerves. Manoma, kad šis pratimas padeda subalansuoti energiją.

MEDITACIJA SU KAKLO APŠILIMU

Pakreipkite galvą į dešinę, kad dešinė ausis beveik liestų petį. Giliai įkvėpkite ir lėtai iškvėpkite pro burną. Pabandykite įsivaizduoti, kad iškvėpus dingsta visa susikaupusi įtampa. Atlikite keturis ciklus, tada palenkite galvą link kairiojo peties ir pakartokite pratimą.

Ši praktika padeda atpalaiduoti susikaupusią įtampą kakle ir galvoje, skatina atsipalaidavimą ir ramybę.

PILVO KVĖPAVIMO MEDITACIJA

Įtraukite pilvą ir sutelkite dėmesį į jį. Visiškai iškvėpkite, sulaikykite kvėpavimą ir lėtai įkvėpkite. Įkvėpimo pabaigoje vėl sulaikykite kvėpavimą ir lėtai iškvėpkite įtraukdami pilvą ir įtempdami pilvo raumenis. Visą ciklą pakartokite kelis kartus.

Šį pratimą galima atlikti net stovint eilėje ar sėdint prie stalo.

RANKŲ MEDITACIJA

Atsistokite tiesiai, sudėkite rankas, giliai įkvėpkite pro nosį. Vieną ranką padėkite ant šlaunies, o kitą nuleiskite ir iškvėpkite pasilenkę į šoną (link nuleistos rankos). Tada atsitieskite, įkvėpkite ir iškvėpkite pasilenkdami į kitą pusę. Pakartokite keletą kartų, susikoncentruodami į kvėpavimą.

“MEDŽIO POZOS” MEDITACIJA

Sulenkite vieną koją per kelį ir prispauskite pėdą prie kitos kojos vidinės šlaunies. Atsistoję šia poza ant vienos kojos, sunerkite rankas delnais ir susikoncentruokite į kvėpavimą. Jei negalite išlaikyti pusiausvyros, pasirinkite tašką ant grindų ir sutelkite į jį žvilgsnį. Toliau 60 sekundžių susikoncentruokite į kvėpavimą, tada pakeiskite kojas ir pakartokite pratimą.

Išeiti iš AMP versijos