Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Tikslų siekimas moterišku būdu: “Septynis kartus po tris minutes” metodas

Kartais manome, kad savo tikslų galime pasiekti tik tada, jei su visu užsispyrimu ir užsidegimu jų sieksime. Šis stilius labiau būdingas vyrams, sako psichologė Lisa Nicholson. Mes, moterys, turime kitų, kartais net veiksmingesnių priemonių.

Kryptingai judėti link užsibrėžto tikslo, sistemingai dirbti, būti tvirta lydere – daug moterų renkasi šią strategiją versle ir gyvenime. Tačiau ar visada tai naudinga pačiai moteriai?

“Kadaise, prieš pradėdama studijuoti psichologiją, dirbau tinklinėje įmonėje, pardavinėjau kosmetiką, kvepalus ir pasiekiau rezultatų, – prisimena psichologė Lisa Nicholson. – Visa mano diena buvo suplanuota minutėmis: ryte išsikeldavau tikslus, vakare juos apibendrindavau, kiekvienas susitikimas buvo reglamentuotas ir turėjo duoti konkrečių rezultatų. Po kurio laiko tapau geriausia grupės pardavėja.

Tačiau ši sistema išsėmė visus mano išteklius. Tai pareikalavo labai daug energijos. Taip, tai puiki mokykla, bet tam tikru momentu supranti, kad tapai didelės mašinos sraigteliu. Ir jus tiesiog išspaudžia kaip citriną. Dėl to komplikavosi mano šeimos santykiai, turėjau sveikatos problemų. Todėl pasakiau sau: “Stop! Užteks!” Ir aš pakeičiau taktiką.”

MOTERS PRIGIMTIES GALIA

MOTERS PRIGIMTIES GALIA

L. Nicholson prisipažįsta, kad vadovavosi vyrų dominuojamu algoritmu. Tai buvo veiksminga jos darbdaviui, bet ne jai pačiai ar jos artimiesiems. Ji ėmė ieškoti kitų priemonių ir įrankių, kaip pasiekti tikslų, kurie teiktų pasitenkinimą, skatintų bei praturtintų ją ir jos šeimą.

“Galime pasiekti viską, ko norime, bet kitaip. Man patinka svajoti ir įgyvendinti svajones moteriškai. Tokiomis akimirkomis jaučiuosi tarsi burtininkė.”

Ką reiškia “moteriškai”? “Kai išmokstame būti moterimi, kuri gyvena ne tik darnoje su savimi, bet ir darnoje bei ryšyje su savo gimimu”, – aiškina psichologė. – Tokia moteris tiki visatos galia, Dievu, Didžiąja Motina ar kt. (kiekvienas tiki kažkuo kitu). Ji turi ryšį su savo moteriška prigimtimi, pasitiki savo stipriai išvystyta intuicija ir jaučia, kaip įgyvendinti savo svajones”.

Išmintinga moteris kaupia energiją, pirmiausia užpildydama save, o paskui paskirstydama vidinius išteklius į reikiamus taškus ir kryptis.

Psichologė įsitikinusi, kad pagrindinė moters misija – skleisti energiją ir įkvėpti savo artimuosius. Ir ji gali tai daryti žaismingai, intuityviai, kad viskas suktųsi aplink jos užduotį ir svajones. Viskas išsisprendžia savaime, surandami tinkami žmonės, kurie tampa mūsų mokytojais arba padeda mums daryti tai, ką norime.

“Kai moteris viską daro su meile, ji širdimi žino, kaip geriausia tai daryti, kaip savo energija pripildyti svajones ir sušildyti jai brangius žmones. Norint įgyvendinti savo tikslus, nebereikia jodinėti žirgu su kardu rankoje ar vairuoti buldozerį, šluojantį kliūtis, kaip daro daugelis moterų, priklausomų nuo vyriškų strategijų. Moteris, įvaldžiusi šį meną, tiesiog žino ir daro.“

ISMINTINGOS MOTERS IRANKIU RINKINYS

IŠMINTINGOS MOTERS ĮRANKIŲ RINKINYS

Vienas iš tokių švelnių moteriškų įrankių rinkinių vadinamas “Septynis kartus po tris minutes”. Jo principas – nuo užduoties priėmimo iki jos išsprendimo žengti septynis žingsnius. “Tarkime, turiu svajonę: noriu, kad mano šeima persikeltų į kitus, patogesnius namus. Pranešu apie tai savo vyrui. Kokia bus jo pirmoji reakcija? 99 % atvejų susiduriame su pasipriešinimu. “Mums ir čia viskas gerai!” arba “Dabar mes negalime sau to leisti!”, arba “Dabar negaliu apie tai galvoti – užbaigsiu projektą…”.

Standartiškai mąstanti moteris įsižeis arba agresyviai įrodinės savo nuomonę. Išmintinga moteris žino, kad turi dar šešis kartus po tris minutes. Ji galės dar kartą prisiminti savo svajonę, bet jau kitaip.

Moteris užtikrins, kad septintą kartą vyras laikys idėją ne tik įdomia, bet ir sava.

Antrą kartą ji subtiliai padės naujų namų katalogą matomoje vietoje, garsiai svarstydama, koks naujasis namas yra šviesus ir kad jos vyras pagaliau turės savo kabinetą, o kiekvienas iš vaikų – savo kambarį. Mažai tikėtina, kad šiuo metu jos vyras sutiks, bet ji palauks iki trečio karto. Pokalbio su mama ar uošve metu ji pasidalins šia idėja. “Na… turėsime apie tai pagalvoti”, – pasakys jos vyras.

Ir taip pamažu, kartas nuo karto, pasitelkiant įvairius išteklius: knygas, draugus, bendrus pokalbius, bus pasiekta, kad septintą kartą vyras šią idėją laikys ne tik įdomia, bet ir sava. “Aš jau seniai apie tai kalbėjau, ar ne, brangioji?” – “Žinoma, brangusis, puiki idėja!” Ir visi džiaugiasi, nes sprendimas priimtas su meile.

“Kiekviena iš mūsų, tarsi šlifuotoja, visą gyvenimą šlifuoja savo deimanto briaunas. Mokomės būti kūrybingos, holistinės, susijusios su savo moteriška lytimi ir jos galia, pasijusti tikromis burtininkėmis, kuriančiomis grožį, šilumą ir meilę”, – įsitikinusi psichologė Lisa Nicholson.

Galbūt verta pabandyti?


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Panašus straipsniai