Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Toksiški santykiai: kokie jie?

Neretai pasitaiko, kad partnerio elgesį suvokiame kaip priimtiną vien todėl, kad esame prie to  įpratę. Arba todėl, kad buvusiuose santykiuose buvo lygiai taip pat. Bet tai, kad su mumis reguliariai elgiamasi netinkamai, dar nereiškia, kad tai yra normalu ir priimtina. Taigi, kaip laiku atpažinti, kad laikas santykiuose padėti galutinį tašką?

Daugelis psichologų nemėgsta žodžių „toksiškas“, „narcizas“ ir  pan., nes jie tapo etiketėmis, kurios dažnai netinkamai naudojamos.

Skaitant straipsnius apie ženklus, rodančius, kad santykiuose kažkas negerai, kyla didelė rizika sau ir partneriui nustatyti klaidingą „diagnozę“ vien dėl to, kad kai kurie žiniasklaidoje aprašyti požymiai yra būdingi jūsų porai.

Tačiau, pagrindinė problema yra ta, kad, patekus į tikrai toksiškus santykius, nepaprastai sunku suprasti, kad jie tokie, nes daugeliu atvejų visa aplinka, kurioje mes esame, yra toksiška, ir visa tai trukdo aiškiai matyti ir blaiviai mąstyti. Žinoma, tai taip pat pakerta ir mūsų savigarbą.

Kaip pasireiškia toksiškumas santykiuose?

Santykiai, bendrąja prasme, apibūdina tai, kaip partneriai bendrauja tarpusavyje. Santykiai tampa toksiški tada, kai vieno partnerio savęs jausmas pradeda visiškai priklausyti nuo kito partnerio vertinimo, elgesio ir kt. Baimė prarasti santykius, žiaurūs ginčai ir švelnus susitaikymas yra neatsiejama tokio scenarijaus dalis. Neretai partneriams atrodo, kad tai – tikra meilė. Bet tai netiesa.

Žinoma, kivirčai kyla bet kurioje poroje, tačiau jei paminėtas scenarijus su skandalu ir paliaubomis kartojasi vėl ir vėl, jei norint palaikyti santykius reikia reguliarių „dramos injekcijų“, tai yra priežastis būti atsargiam.

Vyraujant tokiam scenarijui, jūs neišvengiamai prarasite tikrąjį save ir savo vertės bei svarbos jausmą. Gyvenimas, pamažu, taps nerimastingas ir liūdnas, ir jūs nesuprasite, kaip iki viso to priėjote…

blogi santykiai seimoje

3 ĮSPĖJAMIEJI SIGNALAI

  • Partneris jus visiškai „absorbavo“: joks jūsų pokalbis su kitais asmenimis negali vykti nepaminint jo. Draugai ir artimieji tai pastebi ir, arba kažkaip pakomentuoja jūsų „maniją“, arba palaipsniui pradeda tolti nuo jūsų.
  • Jūs neįsivaizduojate savo gyvenimo be partnerio, daug aukojate dėl sąjungos su juo ir ši auka, pamažu, virsta jūsų gyvenimo prasme. Jei kas paklaustų, kas dar jumis domina ir dėl ko verta stengtis, vargu, ar rastumėte ką atsakyti.
  • Gyvenate jausdamas, kad nuolat klystate ir viską darote neteisingai, kad visi kilę barniai ir skandalai įvyko tik dėl jūsų. Visa tai jus nepaprastai vargina, kartais stengiatės, daugiau ar mažiau, nutolti nuo partnerio. Deja, kai taip nutinka, imate jaudintis ir jaučiatės itin nesaugiai. Jums atrodo, kad šie santykiai yra viskas, ko reikia jūsų laimei. Deja, iš tikrųjų tai yra tik inkaras, kuris jus traukia žemyn.

Prasti santykiai poroje

Sveiki santykiai – KAS TAI?

Dviejų, psichologiškai subrendusių, žmonių santykius galima apibūdinti kaip nepriklausomus: du žmonės pasirenka būti kartu neaukodami savęs ir nepakenkdami savo pačių vertybėms. Vėlgi, svarbu, kad abu partneriai būtų subrendę ir nepriklausomi.

Būtina išlaikyti savo karjeros siekius, draugus ir neatsisakyti ambicijų. Nepasirūpinus savimi, neįmanoma sukurti ko nors ilgalaikio ir nuoširdaus su kitu žmogumi.

Toksiškas partneris niekada nenorės kurti santykių su psichologiškai subrendusiu, sveiku ir nepriklausomu žmogumi, nes juo neįmanoma manipuliuoti.

Meilė nėra kalėjimas, tai pasirinkimas, nepamirškite to. Siekite sveikų, visaverčių santykių – jūs to vertas.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Panašus straipsniai