Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Emocinio intelekto svarba: kaip padėti vaikui jį ugdyti?  

Agnė
Agne-B
AutoriusAgnė
KAIPKADA.LT portalo santykių ir psichologijos straipsnių autorė, turinti gilias žinias apie žmogaus emocijas, santykių dinamiką ir psichologinius aspektus. Mano tikslas – padėti žmonėms geriau suprasti save...
2 min. skaitymo

Stiprus emocinis intelektas padeda valdyti savo ir suprasti kitų žmonių jausmus bei kurti tvirtus asmeninius santykius. Deja, bet neretai tėvai pamiršta atkreipti dėmesį į vaiko emocinį intelektą bei jo vystymąsi. Ir visai be reikalo…

Socialinis emocinis ugdymas padeda vaikams ugdyti gebėjimus penkiose srityse:

  • savęs pažinimo;
  • savęs valdymo;
  • socialinio sąmoningumo;
  • bendravimo įgūdžių lavinimo;
  • atsakingų sprendimų priėmimo.

Būtent todėl aukšto emocinio intelekto vaikai pasiekia geresnių akademinių rezultatų, rečiau pasiduoda žalingiems įpročiams ir, svarbiausia, dažniau jaučiasi laimingi.

Stiprus emocinis intelektas padeda valdyti savo ir suprasti kitų žmonių jausmus

4 paprasti patarimai, padedantys ugdyti vaiko emocinį intelektą

NEBIJOKITE RODYTI TEIGIAMŲ EMOCIJŲ

Emocijos – tai signalas, padedantis kitiems suprasti mūsų būseną ir nuomonę apie tai, kas vyksta. Su amžiumi mes save „suspaudžiame“ ir stengiamės elgtis santūriai. Suaugusiam žmogui toks elgesys yra sąmoningas pasirinkimas. Vaikas dar nemoka valdyti emocijų ir tik kopijuoja tėvų modelį. Nuoširdžiai džiaukitės vaiko sėkme. Net jei esate pavargę ar galvojate apie problemas darbe, pasistenkite nusišypsoti ir apkabinti vaiką.

IŠSAKYKITE SAVO EMOCIJAS

Žmonės skirtingai geba „skaityti” kitų žmonių emocijas. O emocijos ne visada būna lengvos – kartais sumaišome liūdesį ir palengvėjimą, pasididžiavimą ir gėdą. Išsakydami savo emocijas ir būsenas, padedame vaikams mus suprasti: „Nors labai pykstu, kad praleidai pamokas, pirmiausia man labai liūdna. Nerimauju dėl tavo ateities.”

Tačiau turime būti atsargūs ir nepulti į kraštutinumus – net jei esame „mirtinai nusivylę”, nereikia to vaikui išsakyti tokiu būdu.

DOMĖKITĖS SAVO VAIKO EMOCINE BŪKLE

Vaikai, kurie jaučia nuoširdų susidomėjimą, yra atviresni ir labiau motyvuoti. Klausdami, kaip praėjo diena, sutelkite dėmesį į vaiko emocijas: kaip jis jautėsi tam tikrais momentais? Pasistenkite suprasti vaiko išgyvenimus ir užjausti, net jei atrodo, kad tai, kas nutiko, nėra priežastis liūdėti ar džiaugtis.

 

PARODYKITE PRITARIMĄ/PRIPAŽINIMĄ

Pripažinkite, kad visos jūsų vaiko emocijos ir jausmai turi teisę egzistuoti. Štai ką turite parodyti vaikui: „Taip, tu turi teisę pykti. Man tikrai gaila. Pasikalbėkime, kaip išspręsti šią situaciją.”

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus