Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Vaikystės pamokos: 10 patarimų, padėsiančių susidoroti su stresu

Vaikystėje intuityviai randame paprastų būdų, kaip susidoroti su stresu. Deja, suaugę juos dažnai pamirštame. Ką tai mums sako? Kad kovojant su nervine įtampa nereikia ieškoti naujų metodų. Pakanka prisiminti “gerai pamirštus senuosius”.

Patarimai, padėsiantys susidoroti su stresu

FANTAZUOKITE

Vaikystėje dažnai įsivaizduojame kažką smagaus ir gražaus, įsivaizduojame, kad esame stiprūs, sumanūs, ką nors puikiai mokame… Ir visa tai vyksta lengvai ir natūraliai.

Fantazuodami padedame sau išlaikyti tą kūrybinę kibirkštį, spontaniškumą ir veržlumą – visa tai stiprina psichinę gerovę. Be to, gerai išvystyta vaizduotė padeda lengvai išmokti vizualizavimo technikų, kurios, savo ruožtu, taip pat yra veiksmingos kovojant su stresu.

PAMIEGOKITE DIENOS METU

Kai kurie vaikai mėgsta miegoti, o kai kurie to nekenčia, tačiau beveik visi vienaip ar kitaip miega dienos metu. Deja, daugelis suaugusiųjų snaudimą dienos metu laiko tinginystės ar apatijos požymiu. Iš tikrųjų galime sau leisti pasnausti – tai padeda atsikratyti įtampos.

Žinoma, praktiškai tai ne visada įmanoma, bet jei jūsų dienotvarkė leidžia, verta retkarčiais leisti sau trumpai pasnausti.

DAŽNIAU GLAUSKITĖS PRIE ARTIMŲJŲ

Prisiminkite, kai buvome vaikai ir jautėmės blogai ar išsigandę, mama (ar kitas šeimos narys) mus apkabindavo ir paguosdavo, ir mes iškart pasijusdavome geriau. Greitai nusiramindavome ir jausdavomės saugūs. Nepamirškite, koks svarbus yra kūno kontaktas ir emocinis palaikymas.

ŽAISKITE SU SAVO AUGINTINIAIS

Turbūt vaikystėje turėjote ypatingą draugą – šunį, katę, žiurkėną, papūgą ar žuvytę? Ar prisimenate, kokias emocijas patyrėte bendraudami su juo? Nors augame, šis “poveikis” bėgant metams nesikeičia. Priešingai, tyrimai įrodo, kad naminiai gyvūnai padeda kovoti su hipertenzija geriau nei daugelis vaistų, motyvuoja mus laikytis sveikesnio gyvenimo būdo ir suteikia daugiau emocinės paramos.

susidoroti su stresu

NIŪNIUOKITE/DAINUOKITE

Vaikystėje nuolat ką nors niūniuodavome nieko nesigėdydami. Kaip dažnai būdami suaugę leidžiame sau bent sušvilpti kokią nors melodiją? Pabandykite į savo gyvenimą įnešti šiek tiek muzikalumo: pasiduokite norui ir dainuokite – garsiai ar tyliai, nepažįstamų žmonių akivaizdoje ar vieni – pvz.: kai prausiatės duše. Nesistenkite pataikyti į natas, tiesiog mėgaukitės procesu. Dainavimas yra puikus, greitas ir veiksmingas būdas įveikti stresą.

ŽAISKITE

Vaikystėje mėgome žaisti daugybę žaidimų. Būdami suaugę ne visada turime laiko linksmybėms, tačiau nenuvertinkite jų stresą mažinančio potencialo!

PIEŠKITE, FORMUOKITE, LIPDYKITE

Beveik visi vaikystėje daug piešėme. Tačiau kūrybinė raiška flomasteriais, teptukais, pieštukais ar tiesiog pirštais, pamirkytais dažuose, būdinga ne tik vaikams ir profesionaliems menininkams. Kūrybiškumas padeda mums apdoroti savo emocijas, išreikšti save ir, žinoma, sumažinti stresą. Be to, gauname apčiuopiamą rezultatą, kurį galime įrėminti ir pakabinti ant sienos.

Vaikai ir stresas

RAŠYKITE DIENORAŠTĮ

Kai buvome paaugliai, daugelis iš mūsų rašėme dienoraštį. Šis streso įveikimo būdas puikiai tinka ir suaugusiesiems, tai patvirtina tyrimai. Pabandykite užsirašyti savo emocijas ar svajones arba vesti “dėkingumo dienoraštį”. Esu tikra, kad pasijusite geriau.

DALYVAUKITE KOMANDINĖSE SPORTO ŠAKOSE

Kai buvome vaikai, susiskirstydavome į komandas ir nuolat žaisdavome – futbolą, krepšinį, tinklinį ar slėpynes. Dabar komandinės sporto šakos mums gali padaryti dvigubą paslaugą – į mūsų gyvenimą įnešti fizinio aktyvumo ir naujų bendravimo galimybių.

LEISKITE SAU VĖL SVAJOTI

“Kuo norėtum būti, kai užaugsi?” – prisiminkite, kaip atsakydavote, kai buvote vaikas? Ką veikiate dabar? Jei jūsų gyvenimas yra vienas nuolatinis stresas, galbūt verta dar kartą grįžti prie šio klausimo. Ar tikrai darote tai, apie ką svajojote? Įsivaizduokite savo idealų gyvenimą ir pagalvokite, ką galite padaryti dabar, kad bent šiek tiek priartėtumėte prie savo svajonės.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 5 / 5. Balsų skaičius: 1

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Panašus straipsniai