Vyrai ar moterys: kas mano, kad yra protingesni nei yra iš tikrųjų?

Vyrai ar moterys

nustatė, kurios žmonių grupės – ar , jauni ar vyresnio amžiaus – dažniausiai pervertina savo IQ. Pateikiame tyrimo rezultatus jums!

TYRIMO TIKSLAS

Graikijos mokslininkai, kurių straipsnis paskelbtas žurnale “Brain and Behavior”, siekė patikrinti, skiriasi skirtingų lyčių ir amžiaus žmonių faktinis protinio ir emocinio intelekto lygis ir jų suvokimas, koks jis turėtų būti.

TYRIMO EIGA

Iš viso tyrime dalyvavo 159 vyrai ir moterys, kurių amžiaus vidurkis – 72 metai. Dalyviams buvo užduoti keli klausimai: kaip jie patys vertina savo IQ (intelekto koeficientą) ir EQ (emocinio intelekto koeficientą, t. y. gebėjimą suprasti kitų žmonių jausmus ir ketinimus, atpažinti ir kontroliuoti savo emocijas). Po to jauniems ir vyresnio amžiaus žmonėms buvo atlikti standartizuoti įvairių intelekto rūšių testai.

REZULTATAI

Dvi dalyvių grupės – jauni vyrai ir vyresnio amžiaus moterys – buvo linkusios pervertinti savo intelektinius gebėjimus ir socialinius įgūdžius, o jaunos moterys ir vyresnio amžiaus vyrai save vertino realistiškiau.

Tuo pat metu vyresnės moterys mano, kad kuo protingesnės jos yra, tuo ir patrauklesnės fiziškai. Kaip teigia tyrėjai, tai gali būti susiję su didesniu moterų pasitikėjimu savimi, kurį jos įgyja vyresniame amžiuje.

Išeiti iš AMP versijos