Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Vyras: iliuzija ir tikrovė

Kaip nustoti galvoti stereotipais ir kategorijomis „vyras turėtų“? Kaip išmokti pamatyti ir priimti vyrą tokį, koks jis yra? Pabandykime atsakyti į šiuos klausimus.

Kiekviena moteris į „tikro vyro“ stereotipinį apibūdinimą įtraukia kažką savo. Deja, dažnai pamirštame tiesą: vyrai ne taip jau stipriai skiriasi nuo mūsų. Jie taip pat nori būti mylimi ir suprantami, jie taip pat nori darnių santykių, jiems reikia bendravimo ir palaikymo. Tačiau daug dažniau manome, kad vyras „turėtų“: būti protingas, stiprus, simpatiškas, finansiškai sėkmingas, ištikimas, rūpestingas, dėmesingas, mylintis vaikus, drąsus… Vyras privalo, privalo ir privalo. Už šios visos sugalvotos pareigos mes nustojame matyti žmogų. Mes matome tik stereotipą.

Kartais vyrai yra dar jautresni nei moterys. Jie taip pat patiria nepasitikėjimą savimi, kenčia dėl žemos savivertės, bijo klysti, būti atstumti. Vyrai turi daug daugiau baimių nei moterys.

Kaip išmokti harmoningai sugyventi su realiu vyru, o ne su jo stereotipu? Norint tai padaryti, jums tiesiog reikia nustoti jį suvokti per žodžio „privalu“ prizmę, pamatyti jo individualumą ir norėti jį pažinti iš tikrųjų.

tikras vyras

Patarimai, kurie padės suprasti, pažinti ir nuoširdžiai priimti savo vyrą

Pažinkite jo pasaulėžiūrą. Kai įsimylime, pamirštame viską aplinkui. Mūsų mintyse tik jis, mūsų svajonių vyras, atodūsių objektas. Tas pats nutinka ir vyrams. Mes matome vienas kitame tik gera ir mums atrodo, kad šiame pasaulyje nėra kito žmogaus, kuris mums tiktų labiau. Tačiau turime prisiminti, kad įsimylėjimas nėra tik „chemija“, sukelianti nesibaigiančią laimę. Tai taip pat yra ir bendravimas, pripažinimo ir pažinimo procesas. Jei jūsų santykiai sklandžiai virsta rimtesniais, verta pasidomėti, kaip jūsų partneris mato aplinkinį pasaulį: kokie jo tikslai, ką jis mąsto apie šeimą, vaikus, draugus, meilę?

Informacija apie jo šeimą ir tėvų santykius gali jums suteikti daug informacijos, nes būtent vaikystėje susiformuoja vienokia ar kitokia pagrindinė gyvenimo ir šeimos idėja. Nedvejojant kalbėkite ir apie savo pasaulio vaizdą. Nebijokite bendrauti šia tema – jei jam nepatinka jūsų pasaulio vaizdas, tai reiškia, kad tai tiesiog nėra „jūsų“ žmogus. Tai geriau sužinoti dabar, o ne po daugelio santuokos metų. Ieškokite bendros kalbos ir atkreipkite dėmesį į tai, kur ji nesutampa – kiek šie dalykai jums yra svarbūs ir esminiai? Pabandykite sau atsakyti kuo sąžiningiau, net jei atsakymas jums nepatinka.

Išmokite girdėti savo vyrą. Ne tik klausykitės, bet ir įsigilinkite į žodžius, supraskite, kokius jausmus jums bando perteikti partneris. Priimti ir patenkinti vienas kito santykių poreikius yra iššūkių kupinas darbas, kurio rezultatas – harmoningi santykiai. Paprastai vyrai mažai kalba apie savo vidinę būseną, o mes, moterys, dažnai girdime tik tai, ką norėtume išgirsti, net jei tam turime iškreipti žodžių prasmę. Pvz.: moteris reiškia nepasitenkinimą: „Paskambino man mano vyras ir pasakė, kad darbe yra pavargęs ir nori aplankyti draugą – pasikalbėti ir išgerti butelį alaus. Jis dar turi drąsos man paskambinti ir paklausti, ar aš prieš. Žinoma, aš prieš! Juk šiais žodžiais jis man pasakė: „Aš negaliu su tavimi pailsėti po darbo, tu man atsibodai, mūsų santykiai yra aklavietėje ir todėl nenoriu grįžti namo. Man geriau su draugais“.

Užuot išgalvoję ir sukūrę dramatiškas istorijas, galite pabandyti išgirsti tai, kas mums iš tikrųjų pasakojama. Tikėtina, kad jis iš tikrųjų yra tiesiog pavargęs. Ir galbūt jam dabar reikia draugo palaikymo ir jis nenori jūsų apkrauti savo bloga nuotaika. Ir visa tai galima išgirsti, jei šią akimirką sutelksite dėmesį ne į save ir savo emocijas, o į savo partnerį.

Tegul vyras būna laisvas. Tai reiškia, kad reikia nustoti bandyti jį suvaldyti. Vaikystėje mus kontroliavo tėvai, tačiau suaugę mes kuriame santykius su lygiaverčiu asmeniu. Nei vienas iš mūsų nenorėtų santykių, kuriuose mumis nepasitikėtų ir priverstų paklusti sukurtoms taisyklėms. Kaip susitvarkyti su noru kontroliuoti? Pamėginkite apie tai nuoširdžiai pasikalbėti. Pasakykite jam apie savo baimes, aiškiai jas įvardinkite, nes noras kontroliuoti kitą asmenį, visų pirma yra baimė prarasti savo gyvenimo kontrolę.

geras vyras

Tegul vyras gyvena savo gyvenimą. Kai gyvename savo partnerio gyvenimą, pamiršdami savo reikalus, santykiuose atsiranda pusiausvyros sutrikimas. Apie harmoniją čia net negalima kalbėti. Įsivaizduokite geležinkelį: bėgiai eina lygiagrečiai vienas su kitu, jais važiuoja traukinys. Jei bėgiai susikirs, nutiks nelaimė. Santykiuose yra tas pats: harmonija įmanoma tik tada, kai kiekvienas turi asmeninę erdvę. Tai gali būti bet kokia veikla: pabūti su draugais, žaisti futbolą, užsiimti automobilių remontu, žvejoti ar medituoti namelyje medyje. Tačiau čia labai svarbu balansas: asmeniniai interesai neturėtų „nusverti“ viso jūsų bendro gyvenimo.

Raskite bendrų pomėgių. Pabandykite priimti ir suprasti vyro pomėgius. Jam patinka futbolas? Užuot įsižeidusi dėl dėmesio stokos per rungtynių transliaciją, prisijunkite prie jo ir kartu pažiūrėkite futbolą. Kas žino, galbūt jums tai patiks. Laiką ir energiją, kurią galėtumėte skirti susierzinimui, investuokite į savo santykius.

Bendri interesai leis jums daugiau bendrauti. Tęsiant futbolo pavyzdį: galite pakviesti jo draugus su draugėmis ar žmonomis stebėti rungtynių. Tokiu atveju praleisite laiką su savo vyru, tuo pačiu pažinsite jo draugus ir, galbūt, susirasite naujų bičiulių. Svarbiausia, kad jūsų noras suprasti ir priimti partnerio interesus būtų nuoširdus. Priešingu atveju tai gali virsti žaidimu, kuris jus tik atitolins nuo laimingų ir harmoningų santykių.


Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *