Saugumas

Šiaurės Korėja paleido naują raketą

Per pastaruosius 40 metų Šiaurės Korėja paleido 150 raketų. Beveik kiekvieną kartą dėl to buvo sugriežtintos sankcijos Pchenjanui.

Šiaurės Korėja išbandė naujo tipo tolimojo nuotolio sparnuotąją raketą, kuri nustebino JAV ir jų sąjungininkes. Pchenjanas įvaldė naują karinę technologiją, nes derybos dėl Korėjos pusiasalio denuklearizacijos atsidūrė aklavietėje ir gali pakeisti jėgų pusiausvyrą regione.

Joe Bideno administracijos specialusis atstovas Šiaurės Korėjai Son Kimas atvyko į Tokiją aptarti po bandymo smarkiai paaštrėjusios padėties regione. Japonijos vyriausybė yra susirūpinusi ir teigia, kad naujoji Šiaurės Korėjos raketa kelia grėsmę.

JAV pasirengusi bet kada pradėti derybas be išankstinių sąlygų

Praėjusią savaitę Šiaurės Korėja surengė karinį paradą, kuriame dalyvavo Kim Jong Unas. Ekspertų ir žurnalistų dėmesį patraukė tai, kad renginyje nebuvo balistinių raketų. Atrodo, kad Pchenjanas siunčia žinią apie savo taikius ketinimus.

Tačiau tolesni įvykiai patvirtino, kad Pchenjanas yra pasirengęs imtis netikėtų veiksmų, kurie gali nustebinti Vašingtoną.

Naujas eskalavimas regione prasidėjo rugpjūčio viduryje, kai Pchenjanas dėl JAV ir Pietų Korėjos karinių pratybų nutraukė ryšį su Seulu per atkurtus ryšių kanalus, kurie veikė mažiau nei dvi savaites.

Rugsėjo 13 d. Korėjos centrinė naujienų agentūra pranešė, kad Šiaurės Korėja rugsėjo 11 ir 12 d. sėkmingai išbandė naują tolimojo nuotolio sparnuotąją raketą. Ataskaitoje pažymima, kad dvejus metus kurta raketa pataikė į taikinį, esantį už 1 500 kilometrų.

Pažymėtina, kad Pchenjanas informaciją apie sparnuotosios raketos bandymą paskelbė likus dienai iki JAV, Japonijos ir Pietų Korėjos vyriausiųjų derybininkų dėl Šiaurės Korėjos branduolinės programos susitikimo Tokijuje, kuriame šalys planavo aptarti, kaip užbaigti priešpriešą su Šiaurės Korėja.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Back to top button