Gyvūnai / Gamta

Sraigių supirkimas 2021

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet prasidėjo vynuoginių sraigių supirkimas. Supirkimas vykdomas nuo 2021 m. balandžio 30 d. iki pat liepos 1 d. Tad, jeigu savo sodybose turite vynuoginių sraigių, galite jas surinkti ir atvežti į supirkimo punktus. Plačiau – šiame straipsnyje.

Vynuoginių sraigių supirkimas 2021

sraigiu supirkimas Lietuvoje 2021

Ar žinojote, kad…

Vynuoginės sraigės yra saugoma rūšis, įtraukta į Europos Bendrijos svarbos gyvūnų ir augalų rūšių sąrašus. Todėl nustatyti apribojimai jas renkant.

Vynuoginių sraigių išteklių naudojimo taisyklės draudžia šias sraiges rinkti gamtiniuose rezervatuose, zoologiniuose ir botaniniuose zoologiniuose draustiniuose bei kitose saugomose teritorijose, jeigu tai numato šių teritorijų veiklą reglamentuojantys teisės aktai.

Leidžiama rinkti ne mažesnes kaip 28 mm kiauto skersmens vynuogines sraiges. Prieš superkant privalu jas išrūšiuoti supirkimo vietoje. Supirkėjai jas turi išrūšiuoti pagal skersmenį. Po rūšiavimo supirkimo vietose negali likti daugiau kaip 5 proc. mažesnių vynuoginių sraigių, nei leidžiama.

Vynuoginių sraigių supirkimo laikotarpiu juridiniai asmenys prieš 5 darbo dienas iki supirkimo pradžios turi raštu arba el. paštu informuoti Aplinkos apsaugos departamentą prie Aplinkos ministerijos apie supirkimo vietas.

Sraige

Kur Lietuvoje superkamos vynuoginės sraigės?

Sraiges superka įmonės arba net privatūs asmenys. Vynuoginių sraigių supirkėjus galite rasti kone kiekviename didesniame Lietuvos mieste. Vos atsidarius skelbimų portalus ir įvedę į paiešką „sraigių supirkimas„, pasirodo begalę skelbimų. Šiemet vidutinės supirkimo kainos yra nuo 80 iki 95 centų už kilogramą. Pateikiame keletą įmonių, kurios superka sraiges:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: