Derybose dėl atlyginimo prašydami per daug, galite patekti į bėdą. Papasakosime, kaip galite nuo to apsisaugoti. Derybos dėl darbo užmokesčio yra esminė įdarbinimo proceso dalis, dažnai susijusi su įtampa tiek darbdaviams, tiek darbuotojams. Svarbiausias vaidmuo čia tenka realistiškam ir į rinką orientuotam savo darbo užmokesčio reikalavimų įvertinimui. Izraelio Reichmano universitete Yossi Maaravi ir Sandros Segal atliktas tyrimas atskleidžia šių derybų psichologinę ir ekonominę dinamiką.
Venkite pernelyg didelių atlyginimo reikalavimų
Tyrimas rodo, kad pernelyg didelių atlyginimo reikalavimų keliantys kandidatai dažnai susiduria su sunkumais. Jie ne tik turi mažiau šansų gauti darbo vietą, bet ir gali būti vertinami kaip nesimpatiški ir nerealūs, nepriklausomai nuo lyties. Todėl labai svarbu prieš derybas atlikti išsamų rinkos tyrimą.
Per maži atlyginimo reikalavimai taip pat kelia problemų, nes jie gali turėti neigiamos įtakos savo kvalifikacijos ir savivertės suvokimui. Todėl svarbu atidžiai nustatyti savo atlyginimo žemutinę ribą ir ją derinti su rinka.
Noras siekti daugiau skaidrumo
Tyrimas taip pat parodė, kad darbdaviai aiškiai pageidauja daugiau skaidrumo. Atviros atlyginimų struktūros galėtų padėti išvengti nesusipratimų ir nusivylimo bei sukurti pagrindą pasitikėjimu grįstiems darbo santykiams.
Sėkmingoms deryboms reikia empatijos ir gebėjimo konstruktyviai formuoti dialogą. Naudingos priemonės, pavyzdžiui, atlyginimų skaičiuoklės ir standartinių rinkos atlyginimų duomenų bazės, gali padėti abiem pusėms pradėti derybas remiantis tvirtu, duomenimis pagrįstu pagrindu.
Šaltinis: Chip.de