Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Baltijos jūra išmetė į krantą didžiulius kiekius „lobių”. Už 1 kg moka didžiules sumas

2 min. skaitymo

Kaip pranešė namierzeje.pl, Baltijos jūra išmetė į paplūdimį didelius kiekius gintaro. „Jų yra visur, nuo Mikoszewo iki Piaskų“, – pranešė portalas savo „Facebook“ paskyroje. Iš „Baltijos aukso“ galima nemažai uždirbti. Brangiausias yra baltasis gintaras, kurio kilogramas kainuoja net 100 tūkst. zlotų (apie 23 500 eurų), tačiau tokie egzemplioriai yra labai reti.

Nors gintaras vadinamas „Baltijos auksas“, jį galima rasti ne tik Baltijos jūros pakrantėse, bet ir šalies gilumoje. Kaip pranešė Valstybinis geologijos institutas, šio fosilinio dervos telkiniai yra ir Liublinos srityje. Pomeranijoje gintarą galima rasti, be kita ko, paplūdimiuose, esančiuose ruože nuo Kołobrzegu iki Vyslos nerijos.

Svetainė namierzeje.pl gegužės 14 d. pranešė apie didelę „didžiulius gintaro kiekius“ paplūdimiuose „nuo Mikoszewo iki Piasków“. Prie įrašo pridėtos nuotraukos su įspūdingais laimikiais. „Mūsų svečiai šiandien taip pat grįžo iš gintaro pasivaikščiojimų su pilnomis kišenėmis. Tai ne paplūdimys, o gintaro kasykla“, – rašoma viename iš komentarų.

Dideli gintarai

Kiek galima uždirbti iš gintaro? Kaina priklauso nuo dydžio

Renkant gintarą galima uždirbti – kartais nemažai. Kaina, kurią galima gauti už „Baltijos aukso“, priklauso nuo jo dydžio. Už nedidelius, kelių milimetrų dydžio gintarus mokama apie 100–200 zlotų už kilogramą. Didesnių egzempliorių kaina yra aukštesnė. „Už 1 kg kumščio dydžio gabalėlių (kiekvienas sveria 10–20 g) reikia sumokėti apie 10 tūkst. zlotų. Didesni gabalai vertinami individualiai ir gali pasiekti tikrai aukštas kainas“, – 2024 m. laikraščiui ‚Fakt‘ sakė Kamil Staszczak, užsiimantis gintaro apdirbimu ir jo muziejaus Kołobrzege vadovas.

Daugiausia galima uždirbti iš balto gintaro, kurio kaina už 1 kg yra 100 tūkst. zlotų, tačiau tokio vertės egzemplioriai pasitaiko labai retai. „Tas, kas randa tokį gabalėlį, gali iš karto pasijusti turtingas“, – pridūrė ekspertas. Mažiausiai vertas yra juodas gintaras, kuriame yra priemaišų.

Kada ir kur ieškoti gintaro?

Gintaro reikia ieškoti pavasarį ir vėlyvą rudenį po audringo oro. Reikia pasiruošti, kad per tokį „derliaus rinkimą“ galima susitepti, nes „Baltijos auksas“ dažniausiai guli paslėptas tarp jūros išmestų dumblių ir pagalių. Paieškos geriausia pradėti anksti ryte, kai nėra daug žmonių.

Šaltinis: biznes.interia.pl

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Odeta Bartkevičiūtė – gamtos mokslų specialistė ir KAIPKADA.LT straipsnių autorė. Mano tekstuose atgyja mūsų planetos gamta, augalijos ir gyvūnijos pasaulis. Su aistra tyrinėdama gamtos reiškinius, dalijuosi vertingomis įžvalgomis, padedančiomis geriau suprasti mus supančią aplinką ir jos išsaugojimo svarbą.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus