Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jei turite šią kraujo grupę, erkės jus suras pirmosios – mokslininkai atliko daugiau nei 100 eksperimentų.

1 min. skaitymo

Masaryko universiteto (Čekija) specialistai nustatė, kad erkės dažniau reaguoja į antrosios grupės (A (II)) kraują. Tyrimas paskelbtas žurnale „Annals of Agricultural and Environmental Medicine“.

Atliekant eksperimentą Ixodes ricinus rūšies parazitai buvo patalpinti į kontroliuojamą aplinką ir jiems pasiūlyta prieiti prie skirtingų kraujo grupių mėginių. Didžiausią aktyvumą erkės parodė prieš antrosios grupės mėginius. Siekiant patvirtinti rezultatą, tyrimas buvo pakartotas daugiau nei 100 kartų, kiekvieną kartą stebint panašią reakciją.

Darbo autoriai pažymi, kad erkių susidomėjimas gali būti susijęs su biocheminėmis kraujo savybėmis. Nuodugnus šių mechanizmų supratimas gali padėti kurti naujus individualizuotos erkių įkandimų prevencijos ir apsaugos nuo parazitų platinamų ligų metodus.

Erkės perneša daug pavojingų infekcijų, įskaitant erkinį encefalitą. Ši liga pažeidžia centrinę nervų sistemą ir gali sukelti rimtų pasekmių sveikatai. Rizikos zona daugiausia yra miškingos ir žolėtos vietovės, kuriose didelė drėgmė ir pavėsis – tokiomis sąlygomis parazitai yra aktyviausi.

Mokslininkai primena, kad didžiausias erkių aktyvumas tenka pavasario ir vasaros laikotarpiui. Tuo metu rekomenduojama būnant lauke naudoti asmenines apsaugos priemones ir reguliariai apžiūrėti kūną po pasivaikščiojimų miške ar sodyboje.

Šaltinis: sports.kz

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Odeta Bartkevičiūtė – gamtos mokslų specialistė ir KAIPKADA.LT straipsnių autorė. Mano tekstuose atgyja mūsų planetos gamta, augalijos ir gyvūnijos pasaulis. Su aistra tyrinėdama gamtos reiškinius, dalijuosi vertingomis įžvalgomis, padedančiomis geriau suprasti mus supančią aplinką ir jos išsaugojimo svarbą.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus