Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kiek miego reikia šunims?

5 min. skaitymo

Jei pastebėjote, kad jūsų šuo dažnai miega didžiąją dienos dalį, nesijaudinkite. Dauguma miega apie 10-14 valandų per parą, tačiau kai kurie gali miegoti iki 20 valandų. Jei pernelyg ilgas miegojimas tapo jūsų šuniuko problema, gali būti, kad atėjo laikas išsiaiškinti jos esmę. Miego įpročių pokyčiai gali būti senėjimo ar ligos rezultatas, todėl turite atidžiai stebėti savo šuns miego ciklą.

Kiek jūsų šuo miegos, priklauso nuo įvairių veiksnių:

  • Tikėtina, kad palaidi ir vyresni šunys daugiau laiko praleis miegodami;
  • antsvorio turintys ir sergantys šunys taip pat gali miegoti daugiau nei sveiki šunys;
  • Kai kurios veislės turi polinkį miegoti daugiau, skiriasi energijos lygis.

Daugeliu atvejų šuo, kuris miega 12-14 valandų per parą, nekelia susirūpinimo. Tačiau šeimininkai turėtų žinoti, kad per ilgas miegas taip pat gali būti galimų problemų ženklas, ypač jei pastebi staigius šuns miego kiekio pokyčius. Kilus tokiam susirūpinimui, geriausia kreiptis į veterinarijos gydytoją. Kreipkitės į jį patarimo, jei nerimaujate, kad jūsų šuo per daug miega, arba jei pastebėjote kokių nors ligos požymių. Veterinarijos gydytojas gali atlikti apžiūrą ir tyrimus, ieškodamas paslėptų sveikatos problemų.

 

Kodėl šunys tiek daug miega?

Tyrimai parodė, kad daugelis šunų per parą vidutiniškai miega bent 11 valandų. Dauguma šunų daugiau miega, kai yra atsipalaidavę ir neturi geros motyvacijos veiklai. Kadangi jie neturi išmaniųjų telefonų ar namų darbų, miegas jiems yra būdas praleisti dieną, ypač jei jie yra vieni namuose ir nuobodžiauja. Žinoma, valandų valandas trunkantis snaudimas gali būti ir sveikatos problemų požymis. Daugelis ligų ir su amžiumi susijusių problemų gali atsirasti pasikeitus miego įpročiams.

Miegantis šuo

Kaip išvengti snaudimo iš nuobodulio?

Įprasta, kad jie nuobodžiauja, jei ilgą dienos dalį būna vieni. Jei ilgą ir vienišą dieną sujungsime su valandomis, kurias miega jų žmogus, tai daug laiko, kurį jūsų šuo gali praleisti miegodamas kiekvieną dieną! Jei jaučiate, kad jūsų šuo miega visą dieną, pagalvokite, ką dar jis galėtų veikti.

Geriausias būdas padėti šuniui išlikti budriam ir aktyviam dieną – suteikti jam daug įdomių žaislų, žaidimų ir veiklos. Pavyzdžiui, galvosūkių žaislai gali būti puikus būdas užimti šunį ir išlaikyti jį aktyvų dienos metu. Taip pat galite paslėpti degtukų ar skanėstų rankšluosčiuose ar kiaušinių dėžutėje. Tikrinkite šunį naudodami kamerą, kad pamatytumėte, ar jis žaidžia su galvosūkių žaislais, ar juos ignoruoja.

Pratimai

Savo šuns dieną taip pat galite paįvairinti pietų pasivaikščiojimais ir ilgesnėmis mankštomis ryte ir vakare. Kai kuriems keturkojams taip pat gali patikti šunų sodai arba žaidimų kambariai, kuriuose jie gali žaisti su kitais šunimis visą dieną.

Jei pastebėjote, kad jūsų augintinis miega net tada, kai yra įdomių užsiėmimų, arba jei jis nebedaro to, ką anksčiau darydavo, tai gali reikšti, kad vyksta kažkas kita.

 

Kada skambinti veterinarijos gydytojui?

Paprastai visiškai įprasta, kad šuo dalį dienos praleidžia miegodamas arba ilsėdamasis. Tačiau per ilgas miegas gali būti sveikatos problemų požymis. Jei nerimaujate, stenkitės stebėti savo šuns miego režimą ir kitus simptomus. Įsitikinkite, kad jo svoris yra sveikas ir kad jis turi kuo užsiimti dienos metu, kad paįvairintų laiką, kurį praleidžia vienas. Jei jis vis dar neįprastai daug miega, gali būti, kad laikas apsilankyti pas veterinarą. Yra keletas įspėjamųjų ženklų, kad jūsų šuo gali per daug miegoti:

  • Jis miega, kai turi „kažką geresnio“, ypač jei tas kažkas paprastai patraukia jo dėmesį, pavyzdžiui, miega valgio metu;
  • Sunku jį pažadinti;
  • Šlubčiojimas arba nenoras vaikščioti, bėgioti ar šokinėti;
  • Dažniau arba rečiau maitinasi, šlapinasi ar tuštinasi;
  • Vėmimas ar viduriavimas;
  • Kosulys, švokštimas ar kvėpavimo pasunkėjimas;
  • Dezorientacija, sumišimas, „pasiklydimas“ namuose, žiūrėjimas į sienas ar kampus;
  • Padidėjęs agresyvumas ar baimingumas;
  • Neramumas ir kiti nerimo požymiai.

Išsami veterinarijos gydytojo apžiūra, kurios metu atliekama išsami fizinė apžiūra, kraujo tyrimas ir galbūt kiti tyrimai, gali padėti išsiaiškinti priežastį ir sugrąžinti šuniukui gerą savijautą. Kai kurie iš šių požymių gali atsirasti pamažu, laikui bėgant, ypač vyresniems šunims. Visada svarbu aptarti šuns amžių su veterinarijos gydytoju, nes gali būti būdų, kaip padaryti jūsų šuns gyvenimą patogesnį aukso amžiuje.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Odeta Bartkevičiūtė – gamtos mokslų specialistė ir KAIPKADA.LT straipsnių autorė. Mano tekstuose atgyja mūsų planetos gamta, augalijos ir gyvūnijos pasaulis. Su aistra tyrinėdama gamtos reiškinius, dalijuosi vertingomis įžvalgomis, padedančiomis geriau suprasti mus supančią aplinką ir jos išsaugojimo svarbą.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus