Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kaip sužinoti, ar kaimynas nevagia jūsų „Wi-Fi“ interneto? Du paprasti metodai

Donatas Varnas
Donatas Varnas – KAIPKADA.LT portalo straipsnių autorius, besidomintis naujausiomis technologijomis, žiniatinklio tendencijomis ir dirbtinio intelekto pasauliu. Mano straipsniai padeda skaitytojams suprasti sudėtingas technologines naujoves, atrasti sprendimus...
3 min. skaitymo

Bet koks, net menkiausias, interneto stiprumo ir greičio pokytis turėtų atkreipti mūsų dėmesį. Juk tai gali būti įrodymas, kad kaimynas „prisijungė“ prie mūsų maršrutizatoriaus ir vagia mūsų internetą! Laimei, yra du paprasti būdai, kaip tai patikrinti.

Kaip nustatyti, ar kas nors naudojasi mūsų „wi-fi“?

Daugeliu atvejų galime gana greitai nustatyti, kad kažkas „įsijungė“ į mūsų „wi-fi“. Jei turime stiprų interneto ryšį ir nenaudojame jo nuolat ir labai intensyviai, greitai pastebėsime, kad kažkas pasikeitė. Stebėdami mėnesio „wi-fi“ duomenų perdavimo naudojimą, taip pat bus sunku nepastebėti duomenų perdavimo naudojimo šuolio.

Dar vienas pavogto „wi-fi“ įrodymas – staiga sulėtėjęs puslapių krovimas arba, pavyzdžiui, prastesnė „YouTube“ atkuriamų vaizdo įrašų kokybė. Kaip patikrinti, ar kas nors vagia mūsų internetą?

Kaip patikrinti, ar kas nors prisijungė prie mūsų maršrutizatoriaus ir vagia „Wi-Fi“?

Jei turime įtarimų, kad kaimynas prisijungė prie mūsų „Wi-Fi“, ir norime jį susekti, galime rinktis iš dviejų būdų:

  • patikrinti prijungtus įrenginius maršrutizatoriaus konfigūracijoje (nereikia diegti papildomos programinės įrangos),
  • atsisiųsti programą, kuri automatiškai nuskaito tinklą.

Mobilusis internetas

Pirmasis metodas yra ilgesnis ir reikalauja prisijungti prie maršrutizatoriaus valdymo skydelio. Norėdami tai padaryti, turėtume atidaryti naršyklę ir toje vietoje, kur paprastai įvedame svetainės adresą, įvesti savo įrenginio IP, kurį galime rasti ant lipduko, esančio ant maršrutizatoriaus, arba nustatymuose.

Kitas žingsnis – įrašyti šį IP adresą naršyklėje. Nuėjus nurodytu adresu, bus rodomas prisijungimo prie maršrutizatoriaus konfigūratoriaus langas. Jei nenustatėme savo prisijungimo vardo ir slaptažodžio, galime patikrinti šias galimybes:

  • Prisijungimo vardas: admin ir slaptažodis: admin,
  • slaptažodis: wi-fi slaptažodis,
  • atskirą maršrutizatoriaus slaptažodį, kurį galima rasti tame pačiame lipduke kaip ir tinklo slaptažodį,
  • unikalų slaptažodį kartu su prisijungimo vardu, kurį galima rasti sutartyje su interneto paslaugų teikėju.

Prisijungę turėtume rasti skirtuką tokiu pavadinimu: „Prijungtų įrenginių sąrašas“ – jis paprastai būna pagrindiniame ekrane, matomas iš karto po prisijungimo prie maršrutizatoriaus konfigūratoriaus.

Dabar galime sekti prie mūsų „Wi-Fi“ prijungtus įrenginius ir rasti tuos, kurie mums nepriklauso.

Antrasis būdas patikrinti, ar kaimynas nevagia mūsų „wi-fi“, yra paprastesnis, tačiau reikia įdiegti tinklo nuskaitymo programą. Populiariausios programėlės, kurias galima atsisiųsti į telefoną, yra „WiFi Monitor“, „Fing“, „WiFiMan“ arba „WiFi Tools“. Jos yra nemokamos ir lengvai naudojamos. Į kompiuterį parsisiunčiamos sekimo programos, deja, dažnai būna mokamos ir ne tokios intuityvios.

Siekdami apsaugoti WiFi ryšį, turėtume užtikrinti, kad įdiegę ar įsigiję naują įrangą visada nustatytume naują sudėtingą slaptažodį ir neperduotume jo neįgaliotiems asmenims. Taip pat verta nustatyti, kad mūsų tinklas būtų nematomas (paslėpti SSID).

Šaltinis: Interia.pl

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus