Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Artėja krizė. Ar laikas bėgti iki bankomatų ir išsiimti pinigus?

4 min. skaitymo

Neramumai akcijų rinkoje ir smūgiai JAV, Azijos ir Europos biržose gali kelti nerimą daugeliui žmonių. Tačiau tai neturėtų būti paskata daryti nervingus žingsnius, atsiimti pinigus iš bankų (mūsų redakcija sulaukia tokių klausimų) ar pirkti auksą. Taip, yra dėl ko nerimauti, tačiau neverta reaguoti emocionaliai, su baime ar panika.

Pradėkime nuo to, kad iš tiesų dabartinė Donaldo Trumpo politika gali nuvesti pasaulį į ekonominę krizę. Tačiau ji neprasidės Europoje. Ji prasidės JAV. Goldman Sachs (investicinės bankininkystės, investicijų ir vertybinių popierių įmonė) prieš savaitę prognozavo, kad recesijos tikimybė JAV yra 20 proc. Po kelių akimirkų ją padidino iki 35 proc., o vakar – iki 45 proc.

Panaši institucija J. P. Morgan neseniai įvertino, kad pasaulinės recesijos tikimybė iki metų pabaigos buvo 45 %, o dabar savo prognozę padidino iki 60 %. Visos kortos yra Donaldo Trumpo rankose. Būtent jis gali prekybos karą eskaluoti, jis gali jį nuraminti. Problema ta, kad jis jau padarė daug žalos. Taigi atsakymas į klausimą, ar mums gresia krizė, yra toks: „Taip, gresia, ir rimtai“.

Antrasis klausimas turėtų būti toks: ar ši krizė tiesiogiai gresia mums? Visi ženklai danguje ir žemėje rodo, kad ją įveiksime beveik sausomis kojomis. Taip, kai kas patirs bėdų. Kalbame apie įmones, prekiaujančias su JAV, žmones, investuojančius pinigus į Amerikos įmonių akcijas.

Daugelio jų turtas šiandien yra daug pigesnis nei prieš kelis mėnesius. Tačiau negalima paneigti, kad nemažai jų buvo tikrai pervertintos. Kovo mėnesį Tesla prarado pusę savo akcijų rinkos vertės, tačiau teoriškai vis dar buvo verta 800 mlrd. dolerių. Kalbame apie bendrovę, kuri visame pasaulyje pardavė pusę milijono automobilių. Tai yra gerokai daugiau nei dvigubai daugiau nei „Toyota“ pardavė vien Europoje. O Japonijos koncerno akcijų rinkos vertinimas yra tris kartus mažesnis.

Tai geriausias įrodymas, kad investicijas akcijų rinkoje pernelyg dažnai lemia abstrakčios emocijos. Šiuo atveju džiaugsmingas ir nerūpestingas investavimas į tai, į ką investuoja visi kiti, baigiasi panika ir išpardavimu.

Taigi problema kyla tiems, kurie investavo į JAV akcijų rinką. Lietuvos bankams ir mūsų pinigams grėsmės taip pat nėra.

Taigi nėra dėl ko per daug jaudintis. Nėra ko imti pinigų iš bankų, ten jie daug saugesni nei kojinių stalčiuje. Žinoma, verta pasiruošti kokiai nors nedidelei krizei.

Grėsmės prie bankomatų

Kaip? Sumažindami vartojimą

Sena taisyklė sako, kad gerais laikais reikia taupyti blogesniems laikams. Neišprotėkite išlaidaudami, pasidarykite sau finansinę pagalvę. Tačiau nesijaudinkite dėl to, kas šiuo metu mums tiesiogiai negresia. Nepanikuokite. Trumpas valdžioje nebus amžinai, akcijų rinkos atsigaus.

Turėkite namuose šiek tiek grynųjų pinigų nenumatytiems atvejams, bet visų pirma peržiūrėkite savo išlaidas ir atsisakykite nereikalingų. Niekada nėra blogo laiko sumažinti perteklių ir priimti atsakingesnę savo sunkiai uždirbtų pinigų leidimo strategiją. Susilaikykite nuo rizikingų investicijų, kur kas geriau tiks obligacijos ir valstybės iždo vertybiniai popieriai; jei akcijos, tai finansinei krizei atsparios įmonės.

O kas nutiks, jei D. Trumpas nesitrauks?

Na, tokia galimybė yra, ir ji nėra vien teorinė. Tačiau daugiausia problemų turės JAV ir šalys, turinčios su jomis glaudžius ekonominius ryšius.

Taip pat galima pastebėti, kad, kalbant apie pastarąsias kelias dienas, doleris nebuvo labai gera investicija. Jei D. Trumpas eskaluos prekybos karą, pirmoji auka bus jo tautiečiai, antroji – JAV valiuta.

Kai kurie produktai brangs, kai kurie pigs. Pagalvokime: ką darys Kinija, Bangladešas ar Vietnamas, kai eksportas į JAV smarkiai sumažės? Jie ieškos kitų rinkų, pavyzdžiui, Europoje. Šiandien tai sunku prognozuoti, kaip ir tolesnius Amerikos prezidento žingsnius. Tačiau tikrai neverta pernelyg nerimauti dėl jo veiksmų. Bent jau kol kas…

* Aukščiau pateiktas tekstas yra autoriaus patarimų rinkinys ir neturėtų būti vertinamas kaip skatinimas imtis kokių nors finansinių veiksmų.

Šaltinis: natemat.pl

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Sekti:
Esu KAIPKADA.LT portalo redaktorius, rašantis apie naujienas, įvykius ir praktiškus patarimus. Mano tikslas – suteikti skaitytojams aktualią informaciją. Padedu atrasti naudingas žinias ir pasidalinti svarbiausiais įvykiais, kurie gali turėti įtakos mūsų gyvenimui.
guest
1 Komentaras
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Vartotojas
Vartotojas
prieš 2 mėnesių

Čia ne dėl Trumpo veiksmų reiktų pergyventi o dėl mūsų politikeliu vagių