Kinijos geomokslų akademijos mokslininkai paskelbė išsamią mėginių, paimtų iš nematomosios Mėnulio pusės, analizę. Atlikti tyrimai mokslininkams suteikė masę svarbios informacijos apie mūsų palydovo istoriją. Pasitvirtino spėjimai, kad Mėnulyje buvo milžiniškas magmos vandenynas.
Kinijos mokslininkai naudojo mėginius, paimtus iš nematomos Mėnulio pusės zondu „Chang’e 6“, kuris į Žemę atskrido 2024 m. birželį. atliekant analizę patvirtinta, kad paimtų uolienų fragmentų sudėtis panaši į anksčiau „Apollo“ misijos metu iš artimosios mūsų palydovo pusės surinktų mažai titano turinčių bazaltų. Tačiau kartu kai kurios medžiagos stipriai skyrėsi, ypač urano ir švino izotopų santykiu su kitomis medžiagomis.
New findings from China’s Chang’e 6 lunar farside samples offer insights into the moon’s volcanic past and mantle evolution. https://t.co/9MGwI0h44M
— SPACE.com (@SPACEdotcom) March 18, 2025
Mėnulio magmos vandenynas
Ištirti mėginiai patvirtina, kad Mėnulis jo egzistavimo pradžioje buvo vienas didelis magmos vandenynas. Taip mūsų palydovo paviršius atrodė dešimtis ar net šimtus milijonų metų. Tolesni tyrimai turėtų pateikti daugiau atsakymų šiuo klausimu, nors tikslaus nustatymo vis dėlto gali būti neįmanoma padaryti.
Chang’e 6 buvo antroji Kinijos misija, kurios metu buvo renkami Mėnulio mėginiai. Ankstesnė „Chang’e 5“ misija 2020 m. buvo nukreipta į artimąją Mėnulio pusę. Preliminari „Chang’e 6“ mėginių analizė rodo, kad mėginiai skiriasi nuo mėginių iš artimosios pusės, įskaitant tankio, struktūros ir būdingų cheminių medžiagų koncentracijos skirtumus.
Šaltinis: komputerswiat.pl
koks durnius gali lankytis jūsų portale, užmetate reklamas iš viršaus ir iš apačios, tai skubiai išeini net neskaitęs.