Naujausi Japonijos mokslininkų atlikti tyrimai atskleidė netikėtą reguliaraus gumos kramtymo naudą. Eksperimentai parodė, kad kasdien trisdešimt minučių kramtant gumą gali gerokai pagerėti žmogaus kognityvinės funkcijos. Eksperimento dalyviai, kurie kramtė gumą, pasiekė 20 proc. geresnius budrumo ir dėmesio testų rezultatus, palyginti su kontroline grupe, kuri nekramtė gumos.
Mokslininkai šiuos rezultatus sieja su tuo, kad kramtymo procesas skatina intensyvesnę kraujotaką. Tai savo ruožtu užtikrina geresnį smegenų maitinimą ir aprūpinimą deguonimi, ypač už budrumą atsakingoje srityje. Kramtymas padeda sumažinti protinį nuovargį, kortizolio ir streso lygį.
Be to, tyrimai parodė, kad kramtomosios gumos kramtymas teigiamai veikia atmintį. Trumpalaikė atmintis pagerėja 24 %, o ilgalaikė – 36 %. Atsižvelgdami į šiuos rezultatus, mokslininkai rekomenduoja kramtyti gumą esant protinei įtampai, atliekant didelės koncentracijos reikalaujančias užduotis ir vairuojant – tai gali gerokai sumažinti nelaimingų atsitikimų riziką.
Svarbu pažymėti, kad, norėdami gauti maksimalią naudą, turėtumėte naudoti kramtomąją gumą be cukraus, kuri papildomai apsaugo dantis nuo ėduonies. Odontologai rekomenduoja kasdien suvartoti dvi-tris kramtomąsias gumas, kad būtų palaikoma burnos ertmės sveikata ir pagerėtų kognityvinės funkcijos.