Dar nė vienas zondas nėra buvęs taip arti Saulės. Parkerio saulės zondas tai padarė gruodžio 24 d. Kalėdų išvakarėse zondas milžinišku greičiu praskriejo pro Saulės atmosferą. Taip jis padarė nuostabią dovaną NASA ir žmonijai.
Dar nė vienas zondas nėra buvęs taip arti Saulės
Gauti signalai rodė, kad zondo sistemos buvo puikios būklės. NASA zondas priartėjo vos 6,1 mln. km atstumu nuo Saulės paviršiaus. Palyginimui, atstumas nuo Žemės iki Saulės yra 150 mln. km.
Turėdamas specialų šiluminį skydą, jis priartėjo prie mūsų žvaigždės septynis kartus mažesniu atstumu nei bet kuris kitas zondas.
Greičiausias objektas žmonijos istorijoje
Skrydžio metu jis pagreitėjo iki 192 km/s! Tai greičiausias žmogaus sukurtas objektas istorijoje
Misija buvo suprojektuota taip, kad zondas įskristų į Saulės vainiką, arba išorinę atmosferą, kurioje kyla galingos Saulės audros ir orų reiškiniai, darantys poveikį Žemei.
„Tai jaudinantis dalykas, – neslėpė džiaugsmo „Mashable“ Nouras Raouafi, Johnso Hopkinso taikomosios fizikos laboratorijos astrofizikas ir misijos projekto mokslininkas. „Saulė mums yra tarsi laboratorija”.
Nors NASA paskelbė, kad zondas atliko istorinį praskriejimą, iki gruodžio 27 d. jis negalės pasiųsti signalo į Žemę.
Kad atliktų istorinį praskriejimą, zondas 22 kartus apskriejo aplink Saulę, todėl galėjo dar giliau pasinerti į Saulės vainiką. Jis nuolat didino greitį. Kai ne kartą praskrendi pro tokį masyvų ir gravitaciniu požiūriu galingą objektą – Saulė yra karštų dujų kamuolys, 333 000 kartų masyvesnis už mūsų planetą – įgauni didelį greitį. Kosmose nėra nieko, kas galėtų sustabdyti šį judėjimą.
Žavinga, negirdėta – taip pasaulis kalba apie amerikiečių kosminį zondą, įskridusį į Saulės vainiką, arba viršutinę mūsų žvaigždės atmosferą.
Zondo šiluminis skydas sukurtas taip, kad atlaikytų intensyvią saulės spinduliuotę. Skydas yra 2,4 m skersmens ir 12 cm storio, jis įkaista iki 1371 laipsnio Celsijaus.
Šaltinis: i.pl