Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kodėl energijos taupymo režimas gali tik pakenkti telefonui?

2 min. skaitymo

Dauguma mūsų linkę manyti, kad įjungę energijos taupymo režimą galime padėti prailginti akumuliatoriaus veikimo laiką. Iš tikrųjų, nuolat naudojant, tai gali labai paveikti įrenginio veikimą.

Pirmoji priežastis, dėl kurios galite norėti palikti įjungtą energijos taupymo režimą, yra ta, kad jūsų išmanusis telefonas gali veikti lėčiau, nei turėtų. Energijos taupymo režimais ne tik apribojama foninė veikla – jie taip pat sumažina įrenginio našumą, kad būtų taupoma baterija. Dėl to programėlės gali atsidaryti lėčiau, animacija gali užstrigti, o telefonas apskritai gali būti ne toks sklandus ir jautrus.

Šie sulėtėjimai gali būti nepastebimi atliekant paprastas užduotis, pavyzdžiui, tikrinant pranešimus ar naršant internete. Tačiau jei dažnai perjunginėjate programėles, slinkote per socialinės žiniasklaidos kanalą ar redaguojate nuotraukas, skirtumą pastebėsite.

Kita problema – programėlės gali neveikti tinkamai. Problemų gali kilti ne tik dėl našumo. Daugelio programėlių duomenų atnaujinimas, sinchronizavimas ir stabilus veikimas priklauso nuo foninių procesų. Kai tokių procesų skaičius ribojamas, programos pradeda elgtis netvarkingai.

Dar vienas svarbus energijos taupymo režimų trūkumas yra tas, kad gali vėluoti arba būti praleidžiami pranešimai. Programos, kurioms reikia operatyvaus reagavimo (greitųjų žinučių programos, paštas, siuntų sekimas), gali laiku nesiųsti pranešimų.

Be to, poveikis akumuliatoriaus veikimo trukmei gali būti mažesnis, nei tikitės. Nors akumuliatoriaus taupymo režimas „Android“ sistemoje ir mažos galios režimas „iPhone“ telefone padeda taupyti akumuliatoriaus energiją, faktinis poveikis dažnai nėra toks didelis. Šiuolaikiniai išmanieji telefonai jau žino, kaip valdyti savo energijos naudojimą – jie pritaiko programų veikimą pagal naudojimą. Didžioji dalis to, ką daro energijos taupymo režimas, jau vyksta fone.

Šaltinis: comments.ua

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Sekti:
Donatas Varnas – KAIPKADA.LT portalo straipsnių autorius, besidomintis naujausiomis technologijomis, žiniatinklio tendencijomis ir dirbtinio intelekto pasauliu. Mano straipsniai padeda skaitytojams suprasti sudėtingas technologines naujoves, atrasti sprendimus ir neatsilikti nuo sparčiai besikeičiančio skaitmeninio pasaulio.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus