Nepaisant to, kad šiais laikais didžiąją dalį turinio žiūrime išmaniuosiuose telefonuose, televizoriai vis dar yra svarbus mūsų gyvenimo prietaisas, esantis daugumoje namų. Per daugelį metų televizoriai labai patobulėjo. Dabar jie yra išmanieji televizoriai, galintys atlikti begalę funkcijų ir siūlantys didelės raiškos turinį.
Televizijos žiūrėjimo būdas pasikeitė ir dabar vartotojas pats pasirenka, ką ir kada žiūrėti, nors visą gyvenimą, ką žiūrėti, nustatydavo kanalai su savo programų sąrašais.
Kaip jau minėjome, pasikeitė daug dalykų ir apskritai jie pagerėjo, ypač tokie aspektai kaip vaizdo ryškumas, t. y. aiškumas, kuriuo žiūrovas mato vaizdo detales. Nors taip yra dėl to, kad šiandien naudojama įranga yra daug geresnė, televizoriai taip pat atlieka svarbų vaidmenį.
Tačiau pasitaiko atvejų, kai vartotojai negali mėgautis geriausiu įmanomu vaizdu, ir tai lemia jų įrenginio nustatymai. Laimei, yra nustatymų, kurie dažnai lieka nepastebėti, tačiau yra labai svarbūs gerinant įrenginio veikimą, tačiau užuot juos įjungus, reikia juos išjungti.
Kadangi šie prietaisai tampa vis išmanesni, juose atsiranda funkcijų, kurios naudingos tam tikrais aspektais, tačiau vaizdo kokybės atveju jos turi neigiamą poveikį. Šia proga kalbame apie taupymo režimą, kuris, nors ir yra funkcija, skirta sumažinti televizoriaus (vieno iš daugiausiai elektros energijos suvartojančių prietaisų) elektros energijos sąnaudas, trukdo kokybei žiūrint filmus ir žaidžiant vaizdo žaidimus.
Taip yra todėl, kad taupydamas energiją televizorius sumažina ryškumą, vaizdo parametrus ir spalvų sodrumą, todėl vaizdas skiriasi (į blogąją pusę) nuo pradinio vaizdo.
Kaip išjungti energijos taupymą išmaniajame televizoriuje?
- Atidarykite meniu Nustatymai.
- Raskite skyrių Vaizdas, Vaizdo režimai ir Energijos taupymas.
- Išjunkite energijos taupymo režimo parinktį.
Šaltinis: Eleconomista
„Eco” funkcija TV pirmiausia skirta ne elektrai taupyti, bet akių (ir smegenų) apsaugai nuo perkrovos. Po ilgo žiūrėjimo į per ryškų ekraną ne tik akių tinklainė „pareis”, bet ir vargins taip, kad pradėsite vengti TV žiūrėjimo. Toks straipsnis rodo, kad žurnalistika mirė. Aleliuja!