„WhatsApp” kuria naują dirbtinio intelekto funkciją, kuri turėtų padėti vartotojams rašant žinutes. DI taip pat galės atskirti skirtingus rašymo stilius.
Po to, kai paaiškėjo, kad „WhatsApp” planuoja kai kurias funkcijas padaryti mokamas, pranešimų siuntimo paslauga testuoja naują funkciją. Funkcija pavadinimu „Private Writing Help” (Privati rašymo pagalba) naudoja dirbtinį intelektą (DI) ir bus integruota tiesiai į klaviatūrą. Pasak „WhatsApp” tinklaraščio WABetaInfo, ši funkcija šiuo metu testuojama beta versijoje 2.25.19.8.
Su „Private Writing Help” funkcija „WhatsApp” nori padėti vartotojams kalbiškai optimizuoti savo žinutes. DI siūlo geresnes formuluotes ir dirba visiškai lokaliai įrenginyje. Nei „WhatsApp”, nei „Meta” neturi prieigos prie turinio. Šiuo metu ši funkcija vis dar kuriama ir beta versijoje dar nepasiekiama. Prieš kelis mėnesius mėlynas ratas „WhatsApp” po jo įvedimo sulaukė vartotojų teisių gynėjų kritikos. Vėliau paslauga nustebino savo vartotojus nauju pokalbių langu ir netrukus gali pareikalauti PIN kodo.
„WhatsApp” įveda „Private Writing Help” – galimi skirtingi stiliai
Pasak WABetaInfo, funkcija turėtų pasiūlyti kelis stilius, kad būtų galima tikslingai pritaikyti žinutes. Su parinktimi „Gramatika” DI taiso klaidas ir aiškiau formuluoja tekstą. Tonas „Profesionalus” padaro žinutes formalesnes ir tinka verslo komunikacijai. Privatiems pokalbiams prieinamas „Linksmas” stilius, kad būtų pridėta humoro ir lengvumo. Kas nori išreikšti paguodą ar padrąsinimą, renkasi toną „Palaikantis”. Taip žinutė jautriai prisitaiko prie situacijos.
Rašymo pagalbos naudojimas yra savanoriškas. Kas nenori naudotis funkcija, gali ignoruoti DI mygtuką arba išjungti parinktį nustatymuose. „WhatsApp” automatiškai nekeičia jokių žinučių. DI prieina tik prie pasirinktos žinutės, kitas pokalbio turinys lieka nepaliestas.
Sistema pagrįsta „Private Processing” (Privačiu apdorojimu) – technologija, kuri užtikrina, kad žinutės liktų užšifruotos ir nepaliktų įrenginio. Taip „WhatsApp” nori pasiūlyti naudingą funkciją nekeldama pavojaus vartotojų privatumui. Beta versija pasiekiama per „Google Play Beta” programą arba platformas kaip APKMirror. Tačiau ne visos paskelbtos funkcijos jau integruotos. Kas nori išbandyti naujausias funkcijas, turės dar šiek tiek palaukti.
Šaltinis: infranken.de