Išmanieji laikrodžiai ir žiedai sparčiai populiarėja, žadėdami ne tik patogumą, bet ir galimybę stebėti savo sveikatą. Šie įrenginiai seka mūsų žingsnius, miego kokybę, širdies ritmą, netgi kraujo spaudimą. Ar tai reiškia, kad netrukus galėsime atsisakyti vizitų pas gydytojus? Deja, ne viskas taip paprasta. Nors išmanieji įrenginiai suteikia daug naudingos informacijos, jų tikslumas ir patikimumas vis dar kelia abejonių.
Gydytojai skeptiškai vertina „stebuklinguosius“ įrenginius
Nors išmaniųjų laikrodžių ir žiedų gamintojai žada revoliuciją sveikatos priežiūros srityje, gydytojai į šias technologijas žiūri atsargiai. Dr. Helen Salisbury iš Oksfordo teigia, kad pernelyg didelis dėmesys kūno stebėjimui gali sukelti hipochondriją. „Žmonės gali pradėti nuolat tikrinti savo sveikatos rodiklius ir kreiptis į gydytojus dėl menkiausių nukrypimų, net jei iš tikrųjų nejaučia jokių simptomų“, – perspėja gydytoja.
Tikslumas ir standartai – didžiausi iššūkiai
Dr. Yang Wei iš Nottingham Trent universiteto atkreipia dėmesį į išmaniųjų įrenginių tikslumo problemas. „Judėjimas, įrenginio padėtis ant kūno ir netgi apšvietimas gali turėti įtakos matavimų rezultatams“, – aiškina mokslininkas. Be to, trūksta tarptautinių standartų, reglamentuojančių išmaniųjų įrenginių jutiklių ir programinės įrangos kokybę.
Ar išmanieji laikrodžiai gali pakenkti?
Nors išmanieji laikrodžiai ir žiedai gali būti naudingi motyvuojant gyventi sveikiau, svarbu nepamiršti jų ribotumų. Šie įrenginiai negali pakeisti profesionalios medicininės apžiūros ir diagnozės. Be to, pernelyg didelis pasitikėjimas išmaniųjų įrenginių duomenimis gali sukelti nereikalingą nerimą ir netgi pakenkti sveikatai.