Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Meta AI: Mėlynas apskritimas greitai pasirodys visose „WhatsApp“ žinutėse – ką jis reiškia ir kiek tai saugu?

Meta AI WhatsApp
4 min. skaitymo

Pastarosiomis savaitėmis „WhatsApp“ pradėjo testuoti naują dirbtinio intelekto funkciją pavadinimu „Meta AI“. Kartu su ja daugelio naudotojų pokalbiuose pasirodė mėlynas apskritimas, kuris ne vieną jau spėjo suerzinti. Kibernetinio saugumo ekspertai ir vartotojų teisių gynėjai įspėja: ši funkcija gali kelti grėsmių privatumui. Vis dėlto, nepaisydama kritikos, „Meta“ planuoja išplėsti DI galimybes – artimiausiu metu DI galės sutrumpinti ilgas žinutes ir padėti susigaudyti informacijos sraute.

 

Kas tai per naujovė?

Kaip praneša portalas WABetaInfo, naujoji funkcija jau pasirodė „WhatsApp“ bandomojoje „Android“ versijoje. Jei pokalbyje ar grupėje bus daug neperskaitytų žinučių, virš jų pasirodys mygtukas „Sutrumpinti su Meta AI“. Ši funkcija bus prieinama tiek asmeniniuose pokalbiuose, tiek grupėse ar kanaluose.

DI prieš žinučių laviną – bet ar tikrai saugiai?

Nors apie santraukų kokybę kol kas trūksta informacijos, aišku viena – funkcija dar tik kuriama, o ja naudotis gali tik „WhatsApp“ beta testuotojai. Tačiau svarbiausias klausimas – kiek tai saugu naudotojui?

Kadangi DI apdorojimui reikia galingų serverių, Meta pritaikė sistemą pavadinimu „Private Processing“ (privatus apdorojimas). Nors žinutės, siunčiamos Meta AI, nėra šifruojamos „end-to-end“ metodu, kaip įprasti „WhatsApp“ pokalbiai, „Meta“ žada, kad privačios informacijos apsauga vis tiek bus užtikrinta – neva žinutės nebus saugomos, tik apdorojamos „debesyje“.

Tačiau ekspertai į tai žiūri skeptiškai.

„Kai platforma, kuri paprastai naudoja galutinį šifravimą, persiunčia duomenis į išorinius serverius DI apdorojimui – tai kelia neišvengiamų rizikų. Jūsų privačius duomenis vis tiek turi perskaityti mašina, kurios jūs nekontroliuojate“, – sako kibernetinio saugumo ekspertas Adrianus Warmenhoven iš „NordVPN“.

 

Kaip apsaugoti savo duomenis nuo DI?

Norintys išlikti saugūs, turėtų neleisti Meta AI apdoroti jautrios informacijos. Ekspertai rekomenduoja niekada nesiųsti ar neleisti analizuoti žinučių, kuriose yra asmeninių ar konfidencialių duomenų – tiek gautų, tiek išsiųstų.

Taip pat galima aktyvuoti išplėstinį pokalbių privatumo režimą, kuris visiškai atjungia Meta AI funkcijas konkrečiame pokalbyje.

Kaip įjungti išplėstinį pokalbio privatumo režimą:

  • Pasirinkite pokalbį, kuriame norite įjungti apsaugą
  • Viršuje spauskite ant kontakto ar grupės pavadinimo
  • Slinkite žemyn ir pasirinkite „Išplėstinis pokalbio privatumas“

 

Europa skeptiška, bet plėtra neišvengiama

Kol kas „Meta AI“ nesulaukė daug dėmesio Europoje – tiek dėl duomenų apsaugos reglamentų, tiek dėl riboto funkcionalumo. Pasak naudotojų, palyginus su kitais DI modeliais, šis pasižymi ne itin kokybiškais atsakymais.

Visgi „Meta“ planuoja plėtrą – artimiausiu metu DI padės rašyti žinutes, generuoti paveikslėlius, kaip tai jau veikia JAV ir Pietų Amerikoje. Be to, planuojama naudoti Europos naudotojų duomenis iš „Instagram“ ir „Facebook“, siekiant gerinti DI kokybę – nors tai jau dabar kelia daug ginčų.

DI santraukos – naujas standartas?

Dirbtinis intelektas, apdorojantis žinutes ir tekstus, tampa vis labiau įprastas. Pavyzdžiui, Apple Intelligence jau gali apibendrinti „iMessage“ žinutes, Google Gemini – el. laiškus „Gmail“ pašte, o Notebook LLM netgi sugeba susisteminti studijas ar knygas bei pateikti jas kaip trumpą santrauką ar net podkastą.

Mėlynas apskritimas „WhatsApp“ – ne tik naujiena, bet ir signalas, kad DI vis giliau integruojamas į mūsų kasdienę komunikaciją. Klausimas tik vienas – kiek toli esame pasirengę eiti, aukodami savo privatumą dėl patogumo?

Šaltinis: infranken.de

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Sekti:
Donatas Varnas – KAIPKADA.LT portalo straipsnių autorius, besidomintis naujausiomis technologijomis, žiniatinklio tendencijomis ir dirbtinio intelekto pasauliu. Mano straipsniai padeda skaitytojams suprasti sudėtingas technologines naujoves, atrasti sprendimus ir neatsilikti nuo sparčiai besikeičiančio skaitmeninio pasaulio.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus