Naujienos

Tiesioginė transliacija: Ugnikalnio išsiveržimas Islandijoje

Islandijos salą vos per savaitę ištiko 17 000 žemės drebėjimų. Jau netrukus Islandijoje išsiverš ugnikalnis, stebėkite tiesioginę transliaciją internetu!

Ugnikalnio išsiveržimo vaizdo įrašą rasite čia: Po daugiau kaip 6 tūkst. metų Islandijoje išsiveržė ugnikalnis

 

Vietinės seismologinės tarnybos perspėja apie artėjantį ugnikalnio išsiveržimą. Islandai yra įpratę prie žemės drebėjimų, nes sala yra visiškai vulkaninė, tačiau paskutinę savaitę situacija yra daugiau nei neįprasta. Stipriausias žemės drebėjimas buvo 5,6 balo pagal Richterio skalę vasario 24 d.

Visi žemės drebėjimai vyksta Reikjano regione, kur yra sostinė Reikjavikas. Aptikti dar du stiprūs drebėjimai – abu virš 5 pagal Richterio skalę vasario 27 ir kovo 1 d.

Islandija yra tarp dviejų tektoninių plokščių.

Stebimas ugnikalnis vadinamas Keiliru ir yra tik 20 mylių nuo Reikjaviko. Tačiau mokslininkai yra įsitikinę, kad kilus rimtesniam išsiveržimui, lava gali pasiekti gyvenvietes.

Didžiausia Islandijos žiniasklaidos agentūra įdiegė vaizdo kamerą, kurioje matomas „Keilir“ ugnikalnis. Jis pradės perduoti tiesioginį vaizdą. Ekspertai teigia, kad per artimiausias valandas gali įvykti išsiveržimas. Vienas įsimintiniausių Islandijos ugnikalnio išsiveržimų buvo Eyjafjallajökull išsiveržimas 2010 m. Tada vulkaniniai pelenai uždarė oro uostus visoje Europoje.

Stebėkite Islandijos ugnikalnio išsiveržimą tiesiogiai internetu

 

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: