Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Beveik pamiršta problema. Vairuotojas tiesiog pabalo kaip popierius, kai policijos pareigūnas pažvelgė į automobilio vidų

Policija Lenkijoje | Asociatyvi nuotr.
2 min. skaitymo

Lietuvoje ir kitose Europos sąjungos šalyse automobilio ridos skaitiklio persukimas / suklastojimas yra baudžiamasis nusižengimas, tačiau daugelis tai jau yra pamiršę. Visai neseniai Lenkijoje įvyko su šia tema susijęs incidentas. Volkswagen automobilio savininkas tikriausiai manė, kad policija ridos net netikrina, tačiau jis labai klydo ir už tai gali skaudžiai atsakyti.

 

Lenkijoje, nuo 2019 m. vidurio neteisėtas odometro rodmenų klastojimas, t. y. skaitiklio persukimas, tapo baudžiamuoju nusikaltimu. Kad įstatymas būtų įgyvendinamas, serviso specialistai kiekvienu automobilio aptarnavimu buvo įpareigoti užrašyti automobilio ridą. Policija tarnybos metu taip pat pradėjo tikrinti odometrus. Tikriausiai Volkswagen automobilio savininkas buvo įsitikinęs, kad uniformuoti pareigūnai jau seniai pasidavė tokioms patikroms. Ir jis labai klydo.

Sopoto policijos pareigūnai Aleja Niepodległości alėjoje pastebėjo, kad mikroautobuso vairuotojas persirikiavo į kitą eismo juostą neparodęs posūkio. Tačiau tai buvo tik nemalonumų pradžia. Patikrinimo metu policininkai greitai pastebėjo daugybę įtrūkimų ant priekinio automobilio stiklo, todėl buvo paimtas automobilio registracijos liudijimas ir kiti dokumentai. Po patikrinimo uniformuoti pareigūnai nusprendė atidžiau pažvelgti į automobilio techninę būklę. Sprendimas buvo daugiau nei teisingas.

Policininkai patikrino „Volkswagen“ odometro skaičius ir užfiksavo 268 000 km. Tada jie patikrino automobilio įrašą elektroniniame registre. Paaiškėjo, kad techninės apžiūros, kuri buvo atlikta 2024 m. spalį, metu automobilio odometre buvo 362 000 km – beveik 100 000 km daugiau.

Vairuotojas policijos pareigūnams paaiškino, kad tai buvo tarnybinis automobilis ir jį neseniai įsigijo jo darbdavys. Šį atvejį tirs pareigūnai, nes neabejojama, kad kažkas įvykdė solidų odometro nusukimą. Už tokį nusikaltimą Lenkijoje gresia iki penkerių metų laisvės atėmimo bausmė. Laisvės atėmimo bausmė gali būti skirta ir skaitiklį atsukusiam bei tokią paslaugą užsakiusiam asmeniui.

Primename, kad Lietuvoje už transporto priemonės ridos suklastojimą taikomos šios bausmės:

1. Tas, kas suklastojo transporto priemonės ridą,

baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

2. Už šiame straipsnyje numatytą veiką atsako ir juridinis asmuo.

Šaltinis: Autokult.pl

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Adomas Račkauskas – KAIPKADA.LT portalo straipsnių autorius ir ekspertas automobilių, technikos, transporto bei verslo srityse. Jo straipsniai padeda skaitytojams suprasti naujausias transporto tendencijas, technologinius sprendimus ir verslo strategijas.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus