Iš „Pete & Gerry’s Organics“ parduotuvės JAV rytuose esančiame Grenkastlo mieste Pensilvanijos valstijoje vagys pagrobė 100 000 kiaušinių, kurių vertė – 40 000 JAV dolerių. Kiaušiniai tapo patraukliu grobiu dėl kylančių kainų, pranešė BBC.
Kiaušinių kainos JAV
JAV vyriausybės duomenimis, per metus kiaušiniai pabrango 65 proc. ir Žemės ūkio departamentas tikisi, kad artimiausiais 2025 m. mėnesiais jų kaina padidės dar apie 20 proc.
JAV restoranų tinklas „Waffle House“ antradienį paskelbė, kad jo klientai turės sumokėti „laikiną tikslinį mokestį, susijusį su precedento neturinčiu kiaušinių kainų padidėjimu“. Jis sieks 50 centų už kiaušinį.
Kiaušinių kainos JAV smarkiai išaugo dėl prieš trejus metus prasidėjusio paukščių gripo protrūkio, kuris nuo to laiko išplito po visą šalį. Protrūkiai, apimantys 110 mln. paukščių, kilo 48 valstijose. Dėl to trūksta kiaušinių ir kyla jų kainos. Parduotuvėse nuo 2023 m. gruodžio mėn. iki 2024 m. gruodžio mėn. vidutinė kiaušinių dėžutės kaina padidėjo nuo 2,51 iki 4,15 JAV dolerio.
Paukščių gripas taip pat pasireiškė dešimtyse Europos šalių. Žmonių užsikrėtimas yra labai retas, pabrėžė BBC.
Šaltinis: portalspozywczy.pl
Parašyti komentarą