Pranešimai apie galimas derybas, kuriomis siekiama užbaigti Rusijos ir Ukrainos karą, jau daro poveikį naftos rinkai. Sprendžiant iš kainų kritimo, investuotojai tikisi greito konflikto išsprendimo ir taikos rytiniame flange atkūrimo.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas pranešė apie trečiadienį įvykusį pokalbį telefonu su Vladimiru Putinu. Branduolinių supervalstybių lyderiai, savaime suprantama, daugiausia dėmesio skyrė Rusijos ir Ukrainos karo temai ir galimybėms jį nutraukti. Abu politikai esą sutarė, kad reikia greitai nutraukti ugnį ir nedelsiant pradėti taikos derybas. Be to, buvo teigiama, kad D. Trumpas taip pat kalbėjosi su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, kuris taip pat yra pasirengęs sudaryti taiką. Tokios naujienos akimirksniu atsiliepė naftos rinkose.
Taika tarp Rusijos ir Ukrainos? Naftos kainos krenta
Investuotojų optimizmą, bekita ko, galima pastebėti Niujorko vertybinių popierių biržoje. Per 24 valandas „West Texas Intermediate“ naftos barelio kaina sumažėjo nuo 72,5 iki 70,8 JAV dolerio.
Panaši situacija ir su Brent naftos kaina, kuri sumažėjo nuo 76,3 iki 74,5 JAV dolerio už barelį. Gali būti, kad mažėjimo tendencija dar gali tęstis. Verta pažymėti, kad pastaruoju metu didžiausią įtaką žaliavinės naftos kainų kilimui turėjo JAV sankcijos, įvestos Rusijos naftos sektoriui, kurios turėjo įtakos tam tikriems tiekimo sutrikimams. Be to, kotiruočių kilimas susijęs ir su pačia naujojo JAV vadovo muitų politika, kurią rinkos, įskaitant naftos rinkas, vertina gana skeptiškai.
Žinoma, šiuo metu sunku spręsti, kada įvyks taikos derybos ir kaip stipriai jos paveiks rinką. Patys analitikai taip pat yra atsargūs ir nesiryžta aiškiai vertinti politinės ir rinkos situacijos. „Esu skeptiškai nusiteikęs, kad derybos įvyks anksčiau, greičiausiai jos įvyks vėliau. Kol kas […] dar per anksti viską vertinti“, – sakė Wayne Gordon, UBS grupės regiono vyriausiasis investicijų analitikas.
Nafta pinga, o Lietuvoje kuras brangsta
O kaip atrodo gatavų degalų kainos. Remiantis naujausia informacija iš kuro kainas stebinčio portalo kuro-kainos.lt, vidutinė benzino 98 kaina buvo 1,62 EUR/l, t. y. 0,03 EUR didesnė nei praėjusią savaitę. Populiariausio benzino 95 kaina siekia 1,56 EUR/l, pabrango taip pat 0,03 EUR. Už dyzeliną vairuotojai šiuo metu moka apie 1,69 EUR/l, t. y. 0,05 EUR daugiau nei prieš savaitę.
Suskystintos naftos dujos, pabrango 0,06 EUR ir dabar kainuoja apie 0,88 EUR/l.
Šaltinis: Moto.pl
Godumui nera ribu. Geroves šalyje bet koks pirstelejimas lemia kainu kilimą