Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Pradžia Verslas Smūgis piniginėms prieš Velykas. Kainos kyla beprotišku tempu
Verslas

Smūgis piniginėms prieš Velykas. Kainos kyla beprotišku tempu

Pieno profuktų kainos
Dalintis

Maisto produktų pirkimas tampa vis didesne našta namų ūkių biudžetams. Pastarosiomis savaitėmis pagrindinių produktų, kurie patenka į daugumos žmonių krepšelius, kainos grėsmingai auga. Kiek šiuo metu kainuoja pagrindiniai maisto produktai?

Kiek kainuoja pakelis sviesto 2025 m. kovo mėnesį?

Labiausiai pabrango pieno produktai, tarp jų sviestas, margarinas ir aliejus. Palyginti su sausio mėnesiu, jų kainos padidėjo 16,1 proc., o palyginti su 2024 m. vasario mėnesiu, sviestas pabrango net 20 proc.

Pastarosiomis savaitėmis taip pat padidėjo sviesto paklausa, daugiausia dėl artėjančių Velykų. Tačiau jei infliacijos tendencijos ir gamybos sąnaudų didėjimas išliks tokie patys kaip iki šiol, deja, galime tikėtis tolesnio brangimo.

Kiek šiuo metu mokame už sviestą? Nepaisant aukštų kainų, daugelis maisto prekių parduotuvių vis dar rengia akcijas sviestui. Pavyzdžiui Lidl pigiausias sviestas kainuoja 1,39 EUR už 170 g, Maximoje pigiausias sviestas kainuoja 1,55 EUR už 180 g., Iki parduotuvėje pigiausias sviestas kainuoja 1,55 EUR už 180 g., Rimi pigiausias sviestas kainuoja 1,55 EUR už 180 g.

Maisto prekių kainos kyla

Ne itin optimistiškai nuteikia ir kiaušinių kainos, kurios pastarosiomis savaitėmis gerokai pakilo. Sausio ir vasario mėnesiais GIW Lenkijoje užregistravo daugiau kaip 30 paukščių gripo protrūkių, dėl kurių teko išnaikinti net kelis milijonus naminių paukščių. Kaip žinia, į mūsų parduotuves taip pat atvežami kiaušiniai iš Lenkijos.

Prieš Velykas kiaušinių kainos dar padidės. Prognozuojama, kad kiaušinių pakuotė (10 vnt.) kainuos nuo 1,99 EUR (ant kraiko laikomų vištų) iki 3,50 EUR (laisvai laikomų vištų).

Įvertinkite šį straipsnį:

😡  
😕  
😐  
🙂  
😍  

Kraunami duomenys...

Autorius
Mindaugas Bružas

Esu KAIPKADA.LT portalo redaktorius, rašantis apie naujienas, įvykius ir praktiškus patarimus. Mano tikslas – suteikti skaitytojams aktualią informaciją. Padedu atrasti naudingas žinias ir pasidalinti svarbiausiais įvykiais, kurie gali turėti įtakos mūsų gyvenimui.

3 Komentarai

guest
3 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Afigiena. gerovės valstybė!
Afigiena. gerovės valstybė!
prieš 3 mėnesių

Oho, kiaušiniai jau brangesni nei Vokietijoje. Nors mažesnio dydžio. Ir algos – ne vokiškos. Turi žmonės baigti pirkimus iš prekybcentrių, imti pirkti vieni iš kitų.

Alis
Alis
prieš 3 mėnesių

Mano sios velykos tikrai bus arciau dievo.bus labai skurdzios bet as vistiek labai myliu gyvenima toki koki man ir dovanojo dievas.ale liuja.

Vidas
Vidas
prieš 3 mėnesių

Nepirkite,boikotuokite ir susimąstys nepasotinami centru veikėjai.

Panašūs straipsniai
Naftos gavyba

Mafijos takai veda per naftos verslą – Vokietija įtraukta į „Andrea Doria“ operaciją

Italijos finansų policija, vadinama Guardia di Finanza, kartu su karininko kaltinimų prokuratūra prieš...

Biuro baldai

Kaip išsirinkti tinkamus biuro baldus: praktiški patarimai įmonėms

Tinkamai įrengta darbo aplinka daro reikšmingą įtaką tiek darbuotojų savijautai, tiek įmonės...

NT mokestis nuo 2026

Mokesčių reforma Lietuvoje nuo 2026 m. sausio 1 d. Viskas trumpai ir aiškiai

Seimas užbaigė ilgai ruoštą mokesčių reformą, priimdamas svarbias Gyventojų pajamų mokesčio (GPM)...

Maisto švaistymas

Į šiukšliadėžę ar ant stalo? Išmaniosios virtuvės technologijos padeda pasirinkti teisingai

141 kilogramas – tiek išmetamo maisto vidutiniškai tenka vienam Lietuvos gyventojui per...