NaujienosSaugumas

Žaibas triskart trenkė į automobilį, kuriame buvo šeima [Vaizdo įrašas]

JAV gyventojas Carlas Hoby, važiuodamas namo blogu oru, tapo bauginančio vaizdo liudininku: žaibas tris kartus trenkė į automobilį, kuris stovėjo vos už kelių metrų. Visureigis iškart sustojo ir užgeso jo šviesos. Viduje buvo penkių asmenų šeima – sutuoktinių pora ir trys vaikai. Laimei, jie visi išgyveno. Buvo apgadintas tik automobilis.

Vaizdo įrašas iš vaizdo registratoriaus buvo paskelbtas „TikTok“ platformoje ir netrukus jis sulaukė daugiau nei 11 mln. peržiūrų. Žmonės neslepia nuostabos: automobilyje buvusi šeima patyrė visą gamtos jėgą ir per stebuklą išgyveno.

Žaibas triskart trenkė į automobilį

@pattrn#Lightning struck this jeep during a #storm in Kansas. Luckily, the couple and their 3 children inside were not injured. #closecall #caughtoncamera♬ original sound – PATTRN

„Sutuoktiniai buvo apstulbę ir pirmiausia, ką jie padarė, tai patikrino vaikų būklę ir su palengvėjimu atsikvėpė“, – vėliau „NewsWeek“ pasakojo Heebee. Pasak vyro, per šią istoriją rimtai nukentėjo tik visureigis. Visa jo elektros sistema neatlaikė žaibo išbandymo.

Kalbėdami apie tai, kaip šeimai pavyko išgyventi, fizikos ekspertai paminėjo mokyklines pamokas ir prietaisą, kuris buvo pramintas „Faradėjaus narvu“ – jį XIX a. išrado fizikas Maiklas Faradėjus. Jos veikimo principas yra toks, kad jei objektas yra uždaroje metalinėje konstrukcijoje, jis yra apsaugotas nuo elektros iškrovų, nes visa žaibo iškrova patenka į žemę. Šiuo atveju Faradėjaus narvas buvo visureigis.

Svarbų vaidmenį atliko ir tai, kad automobilis turi ratus su guma, kurie liečia žemę. Žaibo atveju jie veikė kaip įžeminimo įtaisas – perėmė išlydį ir perdavė jį į žemę.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button