Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

„Bluetooth“ revoliucija. Galimas pasaulinis palydovinis ryšys

2 min. skaitymo

Idėja prisijungti prie kiekvieno „Bluetooth“ įrenginio visame pasaulyje buvo sutikta su dideliu nepasitikėjimu. Daugelis žmonių manė, kad tai nerealu. Tačiau pradedančioji įmonė „Hubble Network“ tvirtina, kad jų projektas yra įgyvendinamas ir turi šansų būti sėkmingas.

Belaidžiu ryšiu gerai žinomas „Bluetooth“ ryšys jau yra kasdienė priemonė. Naujausia jo versija, padidinanti veikimo spindulį, tačiau dažniausiai siejama su telefonais, belaidėmis ausinėmis arba klaviatūra ir pele, veikiančiomis kelių metrų spinduliu.

„Hubble Network“ planuoja sukurti pasaulinį palydovinį tinklą, kuriuo būtų galima prisijungti prie bet kurio ‚Bluetooth‘ įrenginio Žemėje. Neseniai pradedančioji įmonė į orbitą išsiuntė pirmuosius du palydovus, kurie, kaip tikimasi, taps naujosios infrastruktūros pagrindu. Nors iš pradžių projektas buvo sutiktas skeptiškai, bendrovė rodo, kad jų idėja gali būti sėkminga.

Ryšys su palydovu per „Bluetooth“

Hubble Network pirmieji sukūrė tiesioginį „Bluetooth“ ryšį su palydovu kosmose maždaug 600 kilometrų atstumu.

„Parodę, kad galime siųsti signalus tiesiogiai iš „Bluetooth“ mikroschemų ir priimti juos kosmose už 600 kilometrų, atvėrėme naujas galimybes“, – sakė Alexas Haro, vienas iš ‚Hubble Network‘ įkūrėjų ir generalinis direktorius.

Mūsų laukia revoliucija?

Šis novatoriškas projektas gali sukelti revoliuciją komunikacijos srityje Žemėje. Pasak įkūrėjų, sistema leis užtikrinti pasaulinį ryšį naudojant dvidešimt kartų mažiau energijos ir penkiasdešimt kartų mažesnes veiklos sąnaudas, palyginti su dabartiniais metodais. Naujoji technologija turėtų pakeisti dabartines daiktų interneto sistemas, kurios sunaudoja daug energijos, yra brangios eksploatuoti ir ne visada užtikrina pasaulinę aprėptį, kaip nurodo Hubble Network.

Naudojant šią technologiją bus galima prisijungti prie bet kokio „Bluetooth“ naudojančio įrenginio, jei bus atnaujinta programinė įranga. Galimos tokios taikymo sritys: logistika, išmanieji naminių gyvūnų antkakliai, GPS laikrodžiai vaikams, transporto priemonių inventorizacija ir dirvožemio temperatūros stebėjimas; tikimasi, kad ši technologija apims milijonus prietaisų visame pasaulyje.

Šaltinis: gadzetomania.pl

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Sekti:
Donatas Varnas – KAIPKADA.LT portalo straipsnių autorius, besidomintis naujausiomis technologijomis, žiniatinklio tendencijomis ir dirbtinio intelekto pasauliu. Mano straipsniai padeda skaitytojams suprasti sudėtingas technologines naujoves, atrasti sprendimus ir neatsilikti nuo sparčiai besikeičiančio skaitmeninio pasaulio.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus