Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Įvedę šiuos žodžius į „Google” paiešką galite sulaukti policijos vizito ir šiokių tokių nemalonumų

2 min. skaitymo

Nors internetas atveria neribotas galimybes, svarbu žinoti, kad tam tikri paieškos terminai gali sukelti netikėtų problemų. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad įvedus tam tikrus raktinius žodžius į „Google” paiešką, galite prisišaukti policijos vizitą tiesiai į namus?

 

Fiktyvios svetainės – spąstai neatsargiems vartotojams

„Sophos” komanda, besispecializuojanti kibernetinio saugumo srityje, nustatė, kad internete plinta fiktyvios svetainės, kurios imituoja patikimus šaltinius. Pavyzdžiui, sukčiai kuria svetaines su kačių nuotraukomis, kurios iš pirmo žvilgsnio atrodo nekaltai. Tačiau jose slepiasi kenkėjiškos programos, kurios gali patekti į vartotojo kompiuterį ar išmanųjį telefoną vos paspaudus ant nuorodos. Tokios programos gali vogti asmeninius duomenis, slaptažodžius, finansinę informaciją arba netgi perimti įrenginio kontrolę. O tada ir prasideda visi „linksmumai”.

 

Specifinės užklausos – didesnė rizika

Ekspertai perspėja, kad specifinės užklausos „Google” paieškos sistemoje gali padidinti kenksmingų nuorodų skaičių paieškos rezultatuose. Pavyzdžiui, jei ieškote konkretaus prekės ženklo arba modelio, gali būti, kad pirmuosiuose rezultatuose atsiras nuorodos į fiktyvias parduotuves arba svetaines, kurios platina kenkėjiškas programas. Todėl rekomenduojama rinktis bendresnes užklausas ir atidžiai tikrinti svetainių adresus prieš spaudžiant ant nuorodų.

 

Nekalti žodžiai gali pritraukti policijos dėmesį

Neseniai paviešinta istorija apie porą, kuri „Google” paieškos sistemoje įvedė žodžių derinį „slėginės viryklės bomba”, sukėlė didelį atgarsį. Teisėsauga, reaguodama į įtartiną paiešką, atvyko į jų namų patikrinti, ar pora neplanuoja teroristinio išpuolio. Šis incidentas parodė, kad tam tikri žodžiai arba jų deriniai gali sukelti nemalonumų, nes iki jūsų namų gali atvykti teisėsaugos pareigūnai ir policija. Todėl svarbu būti atsargiems ir vengti įtartinų arba dviprasmiškų paieškos terminų.

 

Jūsų paieškos istorija nėra paslaptis

Svarbu prisiminti, kad teisėsauga, turėdama pagrindo, gali gauti teisės peržiūrėti jūsų paieškos istoriją. Pavyzdžiui, po pasikėsinimo į Donaldo Trumpo gyvybę policija peržiūrėjo įtariamojo paieškos istoriją ir rado įrodymų, kad jis ieškojo informacijos apie D. Trumpo viešus pasirodymus. Todėl svarbu atsakingai naudotis interneto paieškos sistemomis ir vengti įtartinos veiklos.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Sekti:
Donatas Varnas – KAIPKADA.LT portalo straipsnių autorius, besidomintis naujausiomis technologijomis, žiniatinklio tendencijomis ir dirbtinio intelekto pasauliu. Mano straipsniai padeda skaitytojams suprasti sudėtingas technologines naujoves, atrasti sprendimus ir neatsilikti nuo sparčiai besikeičiančio skaitmeninio pasaulio.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus