Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Saulėje įvyko didžiulis vainikinės masės išsiveržimas. Kada šis smūgis pasieks Žemę?

3 min. skaitymo

Gegužės 7 d. Saulė pademonstravo savo milžinišką galią, sukeldama didžiulį išsiveržimą, kurį užfiksavo palydovas GOES-19. Šis dramatiškas įvykis, užfiksuotas Saulės rytiniame krašte, buvo įspūdingas reginys, tačiau Žemei šį kartą pasisekė – išsiveržimas nebuvo nukreiptas į mūsų planetą, todėl jokio tiesioginio poveikio nebus.

Išsiveržimas buvo stebimas naudojant GOES-19 palydovą, kuris yra aprūpintas Saulės ultravioletinės spinduliuotės vaizdo kamera (SUVI). SUVI užfiksavo, kaip išsiveržimas įvyko Saulės rytiniame krašte, suteikdamas mokslininkams vertingos informacijos apie šį dinamišką procesą.

Space.com pabrėžia, kad toks išsiveržimas ne tik įspūdingai atrodo, bet ir suteikia vertingų duomenų apie Saulės aktyvumą.

Pasak NASA Science, Saulės išsiveržimai gali sukelti ir radiacines audras, kai įkrautos dalelės – elektronai ir protonai – išmetami į kosmosą didžiuliu greičiu. Kai kurios iš šių dalelių gali pasiekti Žemę vos per 30 minučių, keldamos pavojų palydovams ir astronautams.

Plačiau skaitykite kitame puslapyje… 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Sekti:
Esu KAIPKADA.LT portalo redaktorius, rašantis apie naujienas, įvykius ir praktiškus patarimus. Mano tikslas – suteikti skaitytojams aktualią informaciją. Padedu atrasti naudingas žinias ir pasidalinti svarbiausiais įvykiais, kurie gali turėti įtakos mūsų gyvenimui.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus