Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kodėl kaimynai užaugina dvigubai daugiau pomidorų – jie žino, kaip juos tinkamai pritvirtinti

1 min. skaitymo

Be patikimos atramos pomidorų stiebai lūžta nuo vaisių svorio, o lapai po lietaus virsta pūvančia žeme. O ir vabzdžiai noriai naikina derlių, jei jie yra ant žemės. Todėl taip svarbu laiku pririšti pomidorų stiebus ir šakas, kad nekiltų pavojus visam numatytam derliui. Sužinokime, kaip ir kada geriausia tai daryti.

Pirmasis rišimas pradedamas praėjus 7-10 dienų po pasodinimo. Svarbu nevėluoti – kuo greičiau jauni augalai prisitaikys prie vertikalios padėties, tuo geriau.

Naudokite minkštas medžiagas, kurios nepažeis stiebų. Tam puikiai tinka senos nailoninės pėdkelnės arba audinio juostelės.

Šiltnamiuose populiarus būdas – naudoti virvę: vienas galas pritvirtinamas prie atramos, kitas apvyniojamas aplink stiebą laisva kilpa. Pomidorui augant, virvė atsargiai susukama.

Atviroms lovoms reikia stabilesnių konstrukcijų. Metaliniai arba mediniai kuolai įkasami 10 cm atstumu nuo krūmo, kad nebūtų pažeistos šaknys.

Įdomus variantas – horizontalios grotelės. Tarp stulpų ištempiama viela, prie kurios kabliukais pritvirtinami stiebai.

Kūgiški vieliniai karkasai tinka trumpiems pomidorams. Jie ne tik palaiko krūmą, bet ir pagerina ventiliaciją, todėl sumažėja grybinių ligų rizika.

Svarbu reguliariai tikrinti apkaustus: per ankšti apkaustai suspaudžia stiebus ir trukdo tekėti sultims. Per laisvi spaustuvai neatlieka savo darbo.

Tereikia pasirinkti tinkamą metodą, ir rezultatai pranoks lūkesčius.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Miglė Pociuvienė – sodininkystės, daržininkystės ir augalininkystės entuziastė, savo žinias ir patirtį kaupiu jau daugelį metų. Rašau straipsnius KAIPKADA.LT portalo skaitytojams ir padedu geriau suprasti augalų priežiūrą, derliaus auginimo subtilybes bei tvarios aplinkos kūrimą.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus