Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Vilniuje – chaosas dėl meškos, tarnybos skėsčioja rankomis, o gyventojai siunta

Meška Vilniuje / koliažas / shutterstock.com/g/Frank+Fichtmueller
3 min. skaitymo

Kol tūkstančiai gyventojų su nerimu stebi pro langus, o socialinius tinklus drebina vis nauji vaizdo įrašai su judriausiomis sostinės gatvėmis bėgančia meška, atsakingos tarnybos tyli. Tyla tokia kurtinanti, kad vilniečių kantrybė trūko – ar tikrai laukiama, kol įvyks tragedija ir plėšrūnas užpuls žmogų?

Medžiotojai maldauja veikti: „Tai ne briedis, tai – plėšrūnas“

Kol aplinkosaugininkai, regis, svarsto galimybes, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija skambina pavojaus varpais. Savo viešame kreipimesi jie tiesiai šviesiai įvardijo tai, ko valdininkai, atrodo, nesupranta: mieste pasiklydusi ir milžinišką stresą patirianti meška yra ne baikštus gyvūnėlis, o pavojingas plėšrūnas, kurio elgesys – absoliučiai neprognozuojamas.

„Kiekviena minutė didina pavojų, o žmonės tuo metu leidžia laiką Vingio ir Verkių parkuose“, – teigiama draugijos pranešime. Medžiotojai siūlo savo pagalbą, techniką ir žmones, galinčius padėti susekti gyvūną dronais, tačiau jų rankos surištos.

Absurdo teatras: įstatymai neleidžia net padėti

Situacijos absurdiškumą pabrėžia ir teisinis akligatvis. Pagal galiojančius įstatymus, nei patys medžiotojai, nei eiliniai piliečiai neturi teisės gaudyti ar kaip nors kitaip neutralizuoti laukinio gyvūno mieste. Net jei meška būtų sužeista ir kankintųsi vidury gatvės, niekas negalėtų jai padėti.

„Vaikai ir suaugusieji tampa traumuojančių vaizdų liudininkais, o mes visi esame bejėgiai“, – piktinasi medžiotojų atstovai, ragindami Aplinkos apsaugos departamentą (AAD) pagaliau imtis realių veiksmų – užmigdyti ir saugiai išvežti gyvūną.

„Gal migdomieji tik filmuose?“ – gyventojų kantrybė trūko

Socialiniuose tinkluose – tikras pykčio protrūkis. Žmonės, užfiksavę mešką naktį bėgančią judria Ukmergės gatve, neslepia pasipiktinimo atsakingų tarnybų neveiklumu.

„Toks jausmas, kad tik filmuose egzistuoja strėlytės su migdomaisiais. Tai briedis, tai meška… Kol nepartrenks kas nors, tol visoms „gamtosaugoms“ nusispjaut“, – piktinasi viena vilnietė.

Jai antrina kitas vyras: „Kur tie gamtosaugininkai? Galėtų kelis medžiotojus pasikviesti, pakeltų dronus ir grąžintų meškutę į mišką. Bet ne, jiems dzin. Na, kol nelaimė nutiks, tada pradės ten savo pezalus šnekėti, kaip jie sunkiai gaudė, bet nepavyko.“

Ką daryti, jei pamatėte mešką? Viena taisyklė, kurią privalote žinoti

Kol tarnybos tyli, ekspertai vieningai kartoja svarbiausią perspėjimą gyventojams. Pastebėjus mešką, jokiu būdu prie jos nesiartinkite, nebandykite filmuoti iš arti ir nevažiuokite iš paskos automobiliais. Tokie veiksmai kelia gyvūnui dar didesnį stresą ir gali išprovokuoti puolimą.

Vienintelis teisingas veiksmas – nedelsiant pranešti apie meškos buvimo vietą bendruoju pagalbos telefonu 112. Tik taip tarnybos gaus tikslią informaciją ir galės reaguoti.

Šiuo metu oficialių komentarų iš Aplinkos apsaugos departamento vis dar nėra. Vilnius lieka nežinioje, o klausimas, kas prisiims atsakomybę, jei tyla baigsis tragedija, lieka kabėti ore.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Odeta Bartkevičiūtė – gamtos mokslų specialistė ir KAIPKADA.LT straipsnių autorė. Mano tekstuose atgyja mūsų planetos gamta, augalijos ir gyvūnijos pasaulis. Su aistra tyrinėdama gamtos reiškinius, dalijuosi vertingomis įžvalgomis, padedančiomis geriau suprasti mus supančią aplinką ir jos išsaugojimo svarbą.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus