Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Pusė Ukrainos žemių iki 2050 m. gali prarasti produktyvumą: kokia to priežastis?

2 min. skaitymo
Žemės ūkis Ukrainoje

Visos Ukrainos agrarinės tarybos pirmininko pavaduotojas Mychailas Sokolovas prognozuoja, kad iki 2050 metų dėl klimato kaitos apie 50 % Ukrainos teritorijos gali atsidurti sausros zonoje. Pasak jo, galimas žemės ūkio paskirties žemių alinimas kelia grėsmę ne tik šalies apsirūpinimui maistu, bet ir pasaulinės žemės ūkio rinkos stabilumui.

„Dėl klimato kaitos Ukraina gali prarasti didelę dalį derliaus“, – teigia Sokolovas.

Jis pažymi, kad per artimiausius 25 metus dėl klimato kaitos beveik pusė šalies žemės gali netekti derlingumo. Net ir pažangios žemės ūkio technologijos – tokios kaip tiesioginė sėja ar juostinis arimas, kurioms reikia mažiau drėgmės ir dirvos apdirbimo – galės būti taikomos tik 4 milijonuose hektarų žemės ūkio paskirties žemių.

„Ką daryti su likusiais 11 milijonų hektarų? Jos taps tiesiog netinkamos naudoti. Jei sumažinsime gamybą, tai taps ne tik mūsų – kaip šalies ir verslo – problema, bet ir pasauline. Ir galbūt net rimtesne nei pati klimato kaita“, – įspėja Sokolovas.

Jis taip pat pabrėžia, kaip svarbu remti vidutinio dydžio žemės ūkio įmones, valdančias nuo 1 iki 10 tūkstančių hektarų. Pasak jo, būtent šios įmonės gali tapti pokyčių varikliu, jei turės prieigą prie modernių adaptyvių technologijų bei išteklių, didinančių atsparumą klimato kaitai – ypač sausrai.

„Jei norime praktinio poveikio žemės ūkiui, turime pasiūlyti ūkininkui tai, kas pagerintų jo gyvenimą ir padidintų derlių“, – priduria Sokolovas.

Šaltinis: money.comments.ua

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Odeta Bartkevičiūtė – gamtos mokslų specialistė ir KAIPKADA.LT straipsnių autorė. Mano tekstuose atgyja mūsų planetos gamta, augalijos ir gyvūnijos pasaulis. Su aistra tyrinėdama gamtos reiškinius, dalijuosi vertingomis įžvalgomis, padedančiomis geriau suprasti mus supančią aplinką ir jos išsaugojimo svarbą.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus