Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Pradžia Verslas „Apple Music“ atlikėjams moka dvigubai daugiau nei “Spotify“
Verslas

„Apple Music“ atlikėjams moka dvigubai daugiau nei “Spotify“

„Apple Music“ atlikėjams moka dvigubai daugiau nei “Spotify“
Dalintis

„Duetti“ paskelbė ataskaitą apie 2024 m. muzikos transliavimo paslaugų muzikantams mokamas sumas, dėl kurios ‚Spotify‘ gana smarkiai supyko.

Iš surinktos informacijos matyti, kad „Spotify“ už 1 000 dainos perklausų atlikėjui moka 3,00 USD, o „Apple Music“ – 6,20 USD. Tuo tarpu „Amazon“ pirmauja su 8,80 JAV dolerio, antroje vietoje – „Tidal“ su 6,80 JAV dolerio. Taigi „Spotify“ muzikantams moka vienus mažiausių įkainių. YouTube taip pat lenkia Spotify – 4,80 JAV dolerio už 1000 perklausų.

Tačiau čia reikia atsižvelgti į kiekvienos transliacijos paslaugos veiklos modelį, nes dauguma jų nesiūlo tokių nemokamų planų kaip „Spotify“. Todėl jų siūlomi mokesčiai yra mažesni nei „Apple Music“ ar „Amazon“. Tuo tarpu vienintelė iš didžiųjų srautinio duomenų siuntimo paslaugų, kuri 2024 m. taikė didesnius mokesčius nei 2023 m., buvo „YouTube“. Kai kuriuose muzikos žanruose „YouTube“ netgi pavyko suvilioti klausytojus iš „Spotify“.

Tuo tarpu „Spotify“ į šį tyrimą nereagavo, nurodydama, kad transliacijos paslaugomis apskritai nesiekiama mokėti už perklausų skaičių. Taip yra todėl, kad tokiu atveju jos būtų suinteresuotos kuo labiau sumažinti perklausų skaičių. „Spotify“ tikslas yra priešingas – kad naudotojai praleistų kuo daugiau laiko programėlėje ir mėgautųsi turiniu, kad juos sudomintų mokamo plano įsigijimas.

Vienaip ar kitaip, šiuo metu muzikantams didelę įtaką daro srautinio siuntimo paslaugos, o pastaraisiais metais ypač išryškėjo nesąžininga komercinė praktika ir realus pelnas už jų kūrybą.

Įvertinkite šį straipsnį:

😡  
😕  
😐  
🙂  
😍  

Kraunami duomenys...

Autorius
Donatas Varnas

Donatas Varnas – KAIPKADA.LT portalo straipsnių autorius, besidomintis naujausiomis technologijomis, žiniatinklio tendencijomis ir dirbtinio intelekto pasauliu. Mano straipsniai padeda skaitytojams suprasti sudėtingas technologines naujoves, atrasti sprendimus ir neatsilikti nuo sparčiai besikeičiančio skaitmeninio pasaulio.

Parašyti komentarą

guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Panašūs straipsniai
SEB pokyčiai

Nuo birželio 18 d. „SEB“ banko klientų laukia pokyčiai, kurie gali paliesti ir jus

Nuo ateinančio trečiadienio, birželio 18 dienos, „SEB“ banko klientams įsigalios pakeitimai, kurie...

Kaip-Shein-priverčia-jus-pirkti-daugiau

Jūs – „Shein“ taikiklyje: 5 būdai, kaip kinų milžinė slapta verčia jus pirkti daugiau

Atsidarėte „Shein“ programėlę „tik pasižvalgyti“, o po valandos jūsų pirkinių krepšelis pilnas...

Atidaryta Shein parduotuvė / Ekrano kopija

Rygoje su trenksmu atidaryta „Shein“ parduotuvė, prie įėjimo nusidriekė didelė eilė

Prieš kelias savaites praeiviai pastebėjo, kad Brivibas gatvės ir Rainio bulvaro sankryžoje,...

Degalų-kainos-gali-gerokai-pakilti

Naftos ir aukso kainos šovė į viršų: kaip Izraelio ir Irano konfliktas gali paveikti pasaulio rinką?

Staigus Izraelio smūgis Iranui sudrebino pasaulinę energetikos rinką. Šiaurės jūroje išgaunamos „Brent“...