Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Šokiruojantys duomenys apie vaikų naudojimąsi išmaniaisiais telefonais. Labiausiai paveikiami mažamečiai

2 min. skaitymo

Išmaniųjų telefonų naudojimas sukelia haliucinacijas, atitrūkimą nuo realybės ir agresiją jau 13 metų paaugliams, rodo tyrimai.

Mokslininkai padarė išvadą, kad kuo anksčiau žmogus pradeda naudotis telefonu, tuo didesnė tikimybė, kad jį paralyžiuos psichikos ligos. Taip teigiama „Sapien Labs“ atlikto tyrimo, kuriame dalyvavo 10 500 13-17 metų paauglių iš JAV ir Indijos, rezultatuose.

 

Išmanieji telefonai daro pražūtingą poveikį vaikų vystymuisi

„Žmonės iki galo nesuvokia, kad hiperrealistinė ekrano patirtis gali užgožti tikrovę svarbiausiais raidos etapais,“ – priklausomybių psichologas daktaras Nicholas Kardaras, nedalyvavęs tyrime, sakė laikraščiui „The New York Post“.

„Jų skaitmeninis pasaulis gali pakenkti jų gebėjimui atskirti, kas yra tikra, o kas ne. „Laikas, praleistas prie ekrano, veikia kaip toksinas, stabdantis smegenų ir socialinę raidą“, – sako N. Kardaras.

„Kuo jaunesnis vaikas gauna išmanųjį telefoną, tuo didesnė tikimybė, kad ateityje jis turės psichikos sveikatos problemų.“

Net 37 proc. trylikamečių prisipažino patyrę agresiją, o septyniolikmečių – 27 proc. Baisu, kad 20 % trylikamečių prisipažįsta patiriantys haliucinacijų, palyginti su 12 % septyniolikmečių.

„Šiandieniniai septyniolikmečiai paprastai telefoną gauna būdami 11 metų, o trylikamečiai – 10 metų“, – rašoma pranešime apie tai, kad šiandieniniai septyniolikmečiai telefoną gauna būdami 11 metų. – rašoma ataskaitos išvadose.

Vaikai su telefonais

Atitrūkimas nuo realybės ir mintys apie savižudybę

Respondentai taip pat pripažino, kad gali pakenkti sau. 42 proc. 13-17 metų JAV mergaičių ir 27 proc. berniukų prisipažino turintys problemų dėl minčių apie savižudybę.

Dauguma apklaustų paauglių teigė jaučiantys beviltiškumą, kaltę ir nerimą. Daugiau nei 40 % nurodė, kad jaučiasi atitrūkę nuo realybės ir svyruoja nuotaikos. Tyrėjai taip pat įspėja, kad dėl telefonų vaikai izoliuojasi nuo visuomenės.

„Kai turite telefoną, daug mažiau laiko praleidžiate bendraudami asmeniškai, o kuo mažiau jų yra, tuo mažiau integruojatės į visuomenę“, – sakė ‚Sapien Labs‘ vyriausioji mokslininkė Tara Thiagarajan.

Mobilieji telefonai tapo ne tik žmonijos gėriu, bet ir jos prakeiksmu. Tai daugiausia pasakytina apie vaikus. Laimei, protingų tėvų daugėja.

Šaltinis: i.pl

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Esu baigusi Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. Turiu aukštąjį išsilavinimą farmacijos srityje. Publikuoju straipsnius (KAIPKADA.LT interneto svetainėje) sveikatos ir sporto temomis.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus