Daugelyje tinklaraščių apie sveikatą ir dietologus kaip panacėja pateikiamas metodas ryte tuščiu skrandžiu išgerti stiklinę šilto vandens. Ir viršsvoris dingsta, ir virškinimas normalizuojasi. Tačiau tik praktiškai paaiškėja, kad „stebuklinga lazdelė” praktiškai neveikia.
Realaus eksperimento, kuris truko 2 mėnesius, rezultatai parodė, kad ritualas padeda… dažniau bėgti į tualetą. Tai tikriausiai ir viskas. Energija ir odos būklė per 2 mėnesius nepasikeitė. Tačiau, jei pagalvoji, stiklinė tuščiu skrandžiu nieko negalėjo paveikti.
Yra kelios priežastys. Žinoma, moksliniu požiūriu, vanduo greitina medžiagų apykaitą. Tačiau nuo vienos stiklinės ryte poveikis yra labai trumpalaikis ir neturi įtakos viršsvoriui.
Norint pasiekti rezultatą, būtinas fizinis aktyvumas ir vandens balanso laikymasis visą dieną. Virškinimui svarbus bendras skysčių kiekis, o ne rytinė stiklinė.
Detoksikacijos stebuklo su odos spalvos pagerėjimu nuo vienos stiklinės per dieną taip pat negali būti. Net jei į ją įdėsite citrinos ar užpilsite šaukštu alyvuogių aliejaus. Viena stiklinė fiziškai nesugebės „išplauti“ organizmo.
Kokią išvadą galima padaryti? Vanduo mūsų organizmui yra labai svarbus, tačiau viena stiklinė per dieną gali duoti tik placebo efektą, jei tikrai tikite dietologų patarimais.
Šaltinis: Sports.kz