Remiantis „Rankomat“ duomenimis, jauniems vairuotojams labiausiai patinka automobiliai, kurie „kažką reiškia“ kelyje. Ir statistika nepalieka abejonių: 18-25 metų jaunuolių kelių karalius yra 3 serijos BMW, ypač 2000-ųjų pradžios automobiliai. Problema prasideda tada, kai jį reikia apdrausti.
Vyresnio amžiaus vairuotojai stato už „Opel“, pvz. Abiejose amžiaus kategorijose svarbus modelis, kaip antrasis numeris, yra „Volkswagen Golf“. Tačiau skirtumas tarp galingo, dinamiško BMW, priklausančio jaunam vairuotojui, ir paaugliškos „Astros“, priklausančios šešiasdešimtmečiui, yra didžiulis, kai reikia šiuos automobilius apdrausti. Žinoma, yra toks dalykas kaip įmokos ir nuolaidos, tačiau skirtumą lemia pats automobilio pasirinkimas.
Jaunuolio civilinė atsakomybė? Daugiau nei 500 eurų skirtumas
Duomenys rodo, kad vidutinė draudimo įmoka 19-mečiui siekia net 500-600 EUR. Palyginimui: 61 metų vairuotojas moka vidutiniškai 100 EUR. Skirtumas? 500 EUR – ir už tą pačią apsaugos apimtį. Kodėl tiek daug? Draudikai neslepia, kad tai rizikingiausia vairuotojų grupė rinkoje. Jie mini nepatyrimą, prastą eismo įvykių statistiką ir dažnai su protu nesuderinamus vairuotojų pasirinkimus.
Jaunas + galingas variklis = problema
Jauniausi vairuotojai noriai renkasi automobilius su didesniais varikliais – vidutiniškai 1,8 l, palyginti su 1,6 l vidurkiu šalyje. Jų apdrausti automobiliai taip pat yra vidutiniškai 18 metų senumo – tai reiškia, kad jie yra beveik tokio paties amžiaus kaip ir jų savininkai.
Vairavimo stilius, įvaizdis ir statistika
BMW, „Audi“ ir „Volkswagen“ – tai ne tik prekės ženklai, kuriuos jaunimas renkasi dažniausiai, bet ir tie, kurių vairuotojai dažniausiai laikomi pavojingais kelyje. 2023 m. Rankomat.co.uk apklausoje net 73 proc. respondentų BMW vairuotojus įvardijo kaip pavojingiausius. Audi sulaukė 34 proc. atsakymų, Volkswagen – 11 proc. Geriau pagal įvaizdį pasirodžiusių automobilių, tokių kaip „Opel“ ir „Ford“ – vos po 3 proc.
Taip pat reikėtų pažymėti, kad vyresnio amžiaus vairuotojai renkasi visiškai kitokius modelius. Tarp 55-65 metų amžiaus žmonių karaliauja: Opel Astra, VW Golf, Passat ir Ford Focus. Tai konservatyvesni automobiliai – ir būtent už tai jų savininkai apdovanojami mažesnėmis įmokomis.
Automobilio pasirinkimas turi pasekmių
Nėra nieko blogo, jei jaunas vairuotojas svajoja apie BMW. Tačiau gerai, jei jis ar ji žino, kad ši svajonė turi savo kainą – ir ne tik jį perkant. Draudimo įmoka gali skaudžiai atsiliepti, ypač jei automobilis yra galingesniu varikliu, senas, o savininkas neturi nuolaidų ar patirties.
Žinoma, civilinės atsakomybės įmoką galima sumažinti įregistravus automobilį motinos ar tėvo vardu, tačiau tuomet jūs nekursite savo draudimo istorijos. Kita vertus, jei jaunas vairuotojas nusprendžia tapti bendrasavininkiu su asmeniu, turinčiu gerą draudimo istoriją, kyla rizika, kad susidūrimo atveju bus sutrikdyta abiejų šalių istorija ir patyręs vairuotojas mokės daugiau už kiekvieną savo automobilį.
Kartais geriau atidėti fantazijas į šalį arba palikti jas ateičiai ir pasirinkti pirkti automobilį, kurį draudikai vertina palankiau. Galbūt iš tiesų lengviau suvilioti merginą BMW ar „Audi“ automobiliu, tačiau verta pagalvoti, ar ne geriau už draudimą sutaupytus pinigus išleisti gerai vakarienei arba gražiai dovanai tam, kuris sėdo į „Fiat“, „Opel“ ar „Ford“.
Šaltinis: autokult.pl