Iš Viduržemio jūros regiono kilusi užkrečiama šunų liga šiuo metu plinta ir Lietuvoje. Viską, ką reikia žinoti apie šią mirtiną ligą.
Vis daugiau šunų savininkų susiduria su pavojinga liga, kuri vis labiau plinta Vokietijoje: šunų maliarija arba babeziozė. Ilgą laiką ji buvo laikoma tipiška „Viduržemio jūros regiono liga“, tačiau dabar jos atvejų vis dažniau pasitaiko ir Lietuvoje.
Babeziozę platina parazitas Babesia, kurį šunims dažnai perduoda erkės. Liga dažnai pasireiškia nespecifiniais simptomais, kurie paprastai išsivysto per 1-3 savaites po erkės įkandimo. Jiems būdinga aukšta temperatūra, silpnumas, blyškios gleivinės, apetito praradimas ir anemija. Blogiausiu atveju negydoma infekcija gali būti mirtina, todėl labai svarbu anksti diagnozuoti ir gydyti. Laimei, žmonės šia liga neužkrečiami.
Didėjančiam užsikrėtimo atvejų skaičiui Lietuvoje ypač palankias sąlygas sudaro vis labiau plintančios aliuvinės miško erkės, kurios laikomos pagrindiniu sukėlėjo pernešėju. Ši erkių rūšis ypač gerai jaučiasi drėgnose ir miškingose vietovėse, o pastarųjų metų švelnios žiemos ir karštos vasaros leido jų populiacijai toliau augti.
Šunims, atvykusiems iš užsienio arba kartu su šeimininkais keliavusiems į užkrėstas teritorijas, kyla ypatingas pavojus. Todėl veterinarijos gydytojai pataria imtis prevencinių priemonių. Šios priemonės apima reguliarų erkių tikrinimą ir šalinimą, erkes atbaidančių priemonių naudojimą ir rizikos zonų vengimą erkių sezono metu. Įtarus užsikrėtimo atvejį, reikia nedelsiant kreiptis į veterinarijos gydytoją, nes negydoma liga gali būti mirtina.
Nors babeziozė yra sunki liga, yra vilties: medicina pažengė į priekį ir yra veiksmingų gydymo būdų. Vis dėlto geriausia apsauga išlieka prevencija.
Šaltinis: chip.de
Šuo nustipo – anokia čia bėda !!! – jo vietą užims kitas… – gydyti šunį ar katę – savo lėšų mėtymas !!! – rūpinkitės žmonėmis !!!
Tokių debilų kaip tu geriau sumažėtų.