Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

TOP iššūkiai krovinių pervežime šiandien – nuo muitinių iki klimato pokyčių

3 min. skaitymo

Logistikos sektorius – kaip pulsuojanti kraujotaka tarp šalių, pramonės šakų ir žmonių. Tačiau kaip ir bet kuris gyvybiškai svarbus procesas – krovinių gabenimas susiduria su nuolatiniais iššūkiais. Pastaraisiais metais jų ne tik nemažėja – jie tampa vis sudėtingesni ir labiau tarpusavyje susiję.

Muitinės ir biurokratiniai labirintai

Viena didžiausių kliūčių – vis dar išlieka muitinės procedūros. Ypač tai aktualu tarptautiniams pervežimams po „Brexit“, kai pasikeitė dokumentų tvarkymas, padaugėjo patikrinimų ir užklausų dėl kilmės sertifikatų.

Net ir ES viduje ne visada viskas sklandu – skirtingos šalys taiko savas taisykles, o techniniai reikalavimai (pavyzdžiui, dėl ekologijos ar vairuotojų poilsio režimo) – ne visada sutampa.

Kuro kainų nepastovumas

Krovinių pervežimo kaštai glaudžiai susiję su degalų kainomis. O šios pastaruoju metu – kaip amerikietiški kalneliai. Nestabili geopolitinė situacija, naftos gamybos kvotos, net gamtinės sąlygos gali per dieną pakeisti kaštų skaičiavimus. Kuo ilgesnis maršrutas – tuo labiau jaučiamas kiekvieno euro svyravimas degalų stulpelyje.

Vairuotojų trūkumas – vis dar opi problema

Ši problema jau tapo klasika. Europoje trūksta dešimčių tūkstančių profesionalių vairuotojų. Darbas sunkus, atsakingas, o jaunų specialistų atėjimas į rinką – per lėtas.

Be to, kartos keičiasi. Naujieji darbuotojai vertina lankstumą, darbo ir poilsio balansą, technologinius sprendimus, todėl įmonės turi siūlyti ne tik konkurencingą atlyginimą, bet ir modernesnę darbo aplinką.

Infrastruktūros perkrova

Autostrados perpildytos, uostai – su eilėmis, geležinkeliai – lėtesni nei norėtųsi… Greitas augimas po pandemijos, kartu su e. komercijos bumu, lėmė perkrautas logistikos grandines. Kai kur pristatymai vėluoja ne dėl vairuotojo kaltės, o tiesiog todėl, kad krovinys „įstrigo“ viename iš perpildytų logistikos centrų.

Klimato pokyčiai ir tvarumo spaudimas

Ekologija – nebe mada, o reali atsakomybė. Vis daugiau įmonių ir klientų reikalauja „žaliųjų“ sprendimų – mažesnio CO₂ pėdsako, ekologiškesnių transporto priemonių, tvarios pakuotės.

Tačiau perėjimas prie elektrinių vilkikų ar biodyzelio – brangus ir reikalaujantis laiko. Tuo pačiu klimato pokyčiai patys kelia iššūkių: karščio bangos, potvyniai, šalnos – visa tai veikia tiek kelių būklę, tiek prekių saugumą.

Kibernetinės grėsmės logistikos sektoriui

Skamba kaip siužetas iš filmo? Visai ne. Skaitmenizacija palengvino krovinių gabenimą, bet kartu atvėrė duris programišiams. Viena nulaužta sistema gali sutrikdyti visą tiekimo grandinę, todėl investicijos į saugumą tampa tokios pat svarbios kaip investicijos į transporto parką.

Sprendimų ieškoma visoje Europoje

Nors problemų daug – transporto sektorius nestovi vietoje. Modernios įmonės inovacijas, investuoja į darbuotojus, stebi tvarumo rodiklius ir ieško sprendimų net sudėtingiausiose situacijose.

Šiandieninis krovinių gabenimas – tai ne tik logistika, bet ir strategija, gebėjimas prisitaikyti, prognozuoti ir reaguoti greitai. Tie, kurie tai supranta, ir toliau lieka kelyje – saugiai, efektyviai ir su šypsena.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus