Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Plytelių klijavimas ant sienų ir grindų: pagrindiniai skirtumai ir technikos

4 min. skaitymo

Plytelių klijavimas – tai vienas svarbiausių apdailos darbų etapų tiek atliekant naujos statybos projektus, tiek atliekant remontą. Nors tiek sienų, tiek grindų paviršiai dažnai dengti tomis pačiomis medžiagomis, plytelių klijavimo metodai ir reikalavimai skiriasi priklausomai nuo paviršiaus tipo. Tinkamai paruoštas pagrindas, kokybiški klijai, profesionalus montavimas ir dėmesys detalėms – tai garantas, kad plytelės ne tik atrodys estetiškai, bet ir tarnaus ilgus metus. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius plytelių klijavimo ant sienų ir grindų skirtumus, taip pat svarbiausias technikas, padedančias pasiekti profesionalų rezultatą.

Pagrindiniai skirtumai tarp sienų ir grindų plytelių klijavimo

  • Apkrova ir medžiagų pasirinkimas

Grindys yra veikiamos didesnių mechaninių apkrovų nei sienos. Todėl grindims parenkamos storesnės, tvirtesnės ir dažnai neslidžios plytelės, kurios atitinka atsparumo dilimui reikalavimus. Sienoms dažniausiai naudojamos lengvesnės, plonesnės, estetiškesnio dizaino plytelės. Naudoti sienų plyteles ant grindų nerekomenduojama, nes jos gali greitai susidėvėti ar net skilti.

  • Klijų rūšis ir sluoksnio storis

Kadangi grindys turi išlaikyti didesnę apkrovą, klijai grindims turi būti stipresni, atsparūs deformacijai ir drėgmei. Grindims dažnai naudojami elastiniai cementiniai klijai (C2 klasės), o sienoms – mažiau elastingi, bet greičiau stingstantys variantai. Taip pat klijų sluoksnis grindims dažnai būna storesnis nei sienoms, kad užtikrintų geresnį sukibimą.

  • Plytelių tvirtinimo būdas

Klijuojant plyteles ant sienų, ypač vertikaliuose paviršiuose, didelis dėmesys skiriamas plytelių slydimo kontrolei – naudojami specialūs laikikliai, kryželiai ar klijų mišinio pritaikymas taip, kad plytelė iškart tvirtai laikytųsi. Grindims to nereikia – plytelės „neslysta“, tad darbas paprastesnis, tačiau būtinas lygumo užtikrinimas.

  • Paviršiaus paruošimas

Nors tiek sienoms, tiek grindims paviršius turi būti sausas, švarus ir lygus, grindų pagrindas dažniau reikalauja papildomos hidroizoliacijos, ypač drėgnose patalpose. Sienoms, priklausomai nuo patalpos paskirties, hidroizoliacija taikoma dažniausiai tik dušo zonose.

Plytelių klijavimas – kokie techniniai aspektai ir rekomendacijos?

  • Klijų paskirstymas


Tiek ant sienų, tiek ant grindų klijai paskirstomi naudojant dantytą mentelę. Svarbu pasirinkti tinkamo dantytumo mentelę – kuo didesnė plytelė, tuo didesni dantukai. Grindų plytelėms rekomenduojamas dvigubas klijavimas (klijai tepami tiek ant pagrindo, tiek ant plytelės), siekiant maksimaliai išvengti ertmių po plytele.

  • Išlyginimas ir tarpų laikymas

Norint išlaikyti tiesias siūles ir lygų paviršių, naudojami plastikiniai kryželiai arba lyginimo sistemos (ypač grindims). Sienoms tai padeda išvengti plytelių nuslydimo, o grindims – nelygumų tarp plytelių.

  • Sandūrų glaistymas ir apsauga

Po plytelių klijavimo glaistomos siūlės, pasirenkant glaistą, atitinkantį plytelių paskirtį ir vietos drėgmės lygį. Drėgnose zonose būtina naudoti hidroizoliacinį glaistą ir papildomai sandarinti kampus.

  • Džiūvimo ir eksploatacijos laikas

Svarbu laikytis gamintojo nurodyto klijų džiūvimo laiko. Sienoms dažnai pakanka 12–24 valandų, grindims rekomenduojama laukti ne mažiau kaip 24–48 val., kol galima pradėti eksploatuoti paviršių.

Išvada

Plytelių klijavimas ant sienų ir grindų reikalauja skirtingo požiūrio tiek pasirenkant medžiagas, tiek vykdant darbus. Nors iš pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti kaip identiškas procesas, svarbūs niuansai lemia galutinį rezultatą. Tinkamai paruoštas pagrindas, kokybiški klijai, profesionalus montavimas ir dėmesys detalėms – tai garantas, kad plytelės ne tik atrodys estetiškai, bet ir tarnaus ilgus metus.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus