Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Grožis prasideda nuo pėdų: kaip stovėsenos pamatas gali išsaugoti veido jaunystę

3 min. skaitymo

Apie veido odą esame girdėję viską: serumai, masažai, kolagenas, aparatai, botulinas… Tačiau ar kada pagalvojote, kad tikrąją įtaką jūsų veido išvaizdai gali daryti… pėdos?

Skamba netikėtai, tiesa? Bet šiandien kviečiu pažvelgti giliau – į tai, kaip mūsų kūnas susijęs tvirtais ir iš pažiūros mažai pastebimais saitais. Kaip kineziterapeutė ir sveikatos praktikė, vis dažniau susiduriu su reiškiniu, kuris glūdi po kojomis – tiesiogine prasme.

Pėdos – pamirštas pamatas

Pėdos – tai mūsų kūno pagrindas, ant kurio laikosi visa kūno struktūra. Jos sugeria krūvį, padeda išlaikyti pusiausvyrą, dalyvauja kiekviename judesyje. Ir nors jos yra „apačioje“, jų įtaka kyla aukštyn – per čiurnas, kelius, klubus, stuburą – net iki kaklo ir veido.

Kai pėda yra silpna, netaisyklingos formos arba kenčia nuo plokščiapėdystės, šis nestabilumas perduodamas į visą kūną. Pakeičiamas svorio centras, ima krypti laikysena. Ir kas tada? Pečiai palinksta, galva pasislenka į priekį, sumažėja kraujotaka kaklo ir veido srityje. Ilgainiui tai atsiliepia veido simetrijai, odos elastingumui, mimikos linijoms, netgi smakro formai.

Geros laikysenos galia – ir grožiui

Turbūt pastebėjote – žmonės, kurie laikosi tiesiai, atrodo ne tik tvirtesni, bet ir… jaunesni. Kai laikysena gera, kraujas laisvai teka į galvą, deguonis pasiekia veido audinius, o limfa nesustingsta. Rezultatas – skaistesnė oda, mažiau paburkimų, ryškesni veido bruožai.

Tai nereiškia, kad veido kremai yra beverčiai – jie svarbūs. Bet jei kūnas „laikosi“ neteisingai, net ir brangiausi serumai vargiai atkurs tai, ką griauna biomechanika.

Mūsų pėdos, mūsų sveikata

Pradėkite nuo pagrindo: paprastos pėdų treniruotės

Jeigu norite ilgiau išlaikyti jauną veidą ir energingą laikyseną – rūpinkitės pėdomis. Net keletas minučių per dieną gali atnešti juntamą pokytį.

  • Pėdų pirštų „vėduoklė“: Išskleiskite pirštus kiek įmanoma plačiau – tai suaktyvina smulkiuosius raumenis.
  • „Pakelk pieštuką“: Suimkite pirštais pieštuką ar kamuoliuką – stiprina pėdos skliautą.
  • Vaikščiojimas ant pirštų galiukų: Lavina blauzdas, laikyseną, aktyvina koordinaciją.
  • Masažas su kamuoliuku: Ridenkite teniso kamuoliuką po padu – mažina įtampą, gerina kraujotaką.
  • Eisena per pusiausvyros „rąstą“: Basomis eikite per gulinčią lazdelę ar vamzdį – geriausias būdas pažadinti kūno balansą ir stiprinti nervinį ryšį tarp pėdų ir smegenų.

Pėdos – ne tik ėjimui

Pėdos glaudžiai susijusios su limfine sistema, kraujotaka, net hormoniniu balansu. Kiekvienas spaudimo taškas – tai tarsi jungiklis į tam tikras vidaus sistemas. Ne veltui Rytų medicina tiek dėmesio skiria pėdų zonų terapijai.

Todėl kai sakome „grožis iš vidaus“, tai – ne metafora. Tai ir mechaninis ryšys, kuris prasideda nuo kulno ir baigiasi šypsena.

Grožis – tai visumos rezultatas. Jis neatsiejamas nuo to, kaip kvėpuojate, kaip laikotės, kaip judate. Ir taip – kaip rūpinatės savo pėdomis.

Tad kai kitą kartą ieškosite veido priežiūros naujovių, pradėkite nuo to, ką kasdien nešiojate tyliai ir ištikimai – savo pėdų. Ir patikėkite – jos, kaip ir veidrodis, viską prisimena.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Esu baigusi Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. Turiu aukštąjį išsilavinimą farmacijos srityje. Publikuoju straipsnius (KAIPKADA.LT interneto svetainėje) sveikatos ir sporto temomis.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus