Tas pats šunų maistas gyvūnų prekių parduotuvėje ir prekybos centre: maišo kainos skirtumas – 14 eurų

Šunų maisto kainos
Šunų maisto kainos Nuotrauka: OpenAI

Šunų maistas yra viena tų prekių, kurią šeimininkai dažnai perka „iš įpročio“: vieni suka į gyvūnų prekių parduotuvę, kiti įsimeta maišą kartu su savaitės maisto krepšeliu prekybos centre. Tačiau patikrinus realias kainas matyti, kad tas pats produktas skirtingose vietose gali kainuoti labai nevienodai.

Pavyzdžiui, 15 kg „Brit Premium By Nature Adult M“ maišas „Rimi“ e. parduotuvės sausų šunų pašarų sąraše rodomas už 20,99 € akcijos kaina, o įprasta kaina nurodyta 34,99 € Rimi. Gyvūnų prekių parduotuvėje „Simba.lt“ toks pats 15 kg maišas kainuoja 46,99 € Simba.lt. Tad skirtumas gali būti ne tik 14 eurų – per akciją jis išauga iki 26 eurų.

Ką rodo realus kainų palyginimas

Palyginimui pasirinktas tas pats produktas: „Brit Premium By Nature Adult M“, 15 kg pakuotė, skirta vidutinio dydžio suaugusiems šunims. Tai svarbu, nes lyginti skirtingų pakuočių, skonių ar linijų negalima – tada kaina gali skirtis dėl sudėties, svorio ar paskirties.

Parduotuvė Produktas Pakuotė Kaina Kaina už 1 kg
„Rimi“ Brit Premium By Nature Adult M 15 kg 20,99 € akcijos kaina 1,40 €/kg
„Rimi“ Brit Premium By Nature Adult M 15 kg 34,99 € įprasta kaina 2,33 €/kg
„Simba.lt“ Brit Premium By Nature Adult M 15 kg 46,99 € 3,13 €/kg

Skirtumas tarp „Rimi“ akcijos kainos ir „Simba.lt“ kainos – 26,00 €. Jei lygintume ne akciją, o įprastą prekybos centro kainą, skirtumas būtų 12,00 €. O štai pats „Rimi“ kainos šuolis nuo akcijos iki įprastos kainos sudaro lygiai 14,00 €.

Tai gerai parodo, kodėl pirkėjui neužtenka pažiūrėti tik į vieną kainos etiketę. Vieną savaitę prekybos centras gali būti gerokai pigesnis, kitą – skirtumas sumažėja arba dingsta.

Kiek tai reiškia per mėnesį

Ant pakuotės nurodomos šėrimo normos priklauso nuo šuns svorio. „Simba.lt“ produkto aprašyme pateikiama, kad 15 kg sveriančiam šuniui rekomenduojama dienos norma yra apie 160 g pašaro Simba.lt.

Skaičiuojame paprastai: 15 kg maišas yra 15 000 g. Jei šuo per dieną suėda 160 g, vieno maišo užtenka maždaug 94 dienoms.

Už 20,99 € pirktas maišas vienai dienai kainuotų apie 0,22 €. Už 34,99 € – apie 0,37 €. Už 46,99 € – apie 0,50 € per dieną.

Atrodo, keliolika centų per dieną nėra daug, bet per metus skirtumas jau matomas. Jei per metus prireikia maždaug 4 tokių maišų, pirkdamas po 20,99 € žmogus išleistų apie 83,96 €. Perkant po 46,99 € – jau 187,96 €. Skirtumas per metus siektų 104,00 €.

Akcija ne visada reiškia pigiausią sprendimą

Didžiausia klaida – matyti tik didelį procentą ant etiketės. Jei šuo ėda konkretų maistą, akcija tikrai gali būti gera proga nusipirkti vieną ar du maišus į priekį. Bet jei maistas perkamas tik todėl, kad dabar pigus, verta sustoti.

Pirmas klausimas: ar tai tikrai tas pats pašaras, kurį šuo jau valgo? Skirtingos linijos net to paties gamintojo viduje gali skirtis sudėtimi. „Adult M“, „Sensitive“, „Hypoallergenic“, „Large Breed“ ar „Puppy“ nėra tas pats produktas.

Antras klausimas: kiek kainuoja kilogramas? Didelis maišas beveik visada atrodo brangesnis, bet kilogramo kaina dažnai būna mažesnė. Šiuo atveju „Rimi“ akcijos metu 1 kg kaina yra 1,40 €, o „Simba.lt“ – apie 3,13 €.

Trečias klausimas: ar nereikės mokėti už pristatymą? Gyvūnų prekių parduotuvėse didesniems užsakymams pristatymas dažnai būna nemokamas, bet mažesniems krepšeliams gali prisidėti keli eurai. Tada realus skirtumas dar pasikeičia.

Kada geriau nepirkti vien pagal kainą

Šunų maistas nėra skalbimo milteliai, kuriuos galima kaitalioti kas savaitę. Staigus pašaro pakeitimas kai kuriems šunims gali sukelti virškinimo bėdų, todėl pereiti prie naujo maisto reikėtų palaipsniui, maišant seną ir naują pašarą kelias dienas.

Jei šuo turi jautrų skrandį, alergijų, odos problemų ar veterinaro paskirtą specialų maistą, pigesnė akcija neturėtų būti pagrindinis argumentas. Tokiais atvejais geriau pasitarti su veterinaru, o ne rinktis pagal kainos etiketę.

Tačiau jei kalbame apie tą patį įprastą pašarą, kurį šuo jau gerai toleruoja, kainas lyginti tikrai apsimoka. Ypač rudenį ir žiemą, kai šeimos išlaidos šildymui, elektrai ir maistui padidėja, 50–100 eurų per metus yra jau ne smulkmena.

Kaip pirkti, kad nepermokėtumėte

Patogiausias būdas – turėti vieną „kontrolinę“ kainą. Jei žinote, kad jūsų šuns pašaras dažniausiai kainuoja apie 35–47 eurus už 15 kg, pamatę 21–25 eurų kainą jau suprasite, kad tai gera proga pirkti. Jei kaina tik 2–3 eurais mažesnė, neverta skubėti, ypač jei namuose dar yra pusė maišo.

Dar vienas praktiškas triukas – skaičiuoti ne maišais, o dienomis. Jei 15 kg maišo jūsų šuniui užtenka trims mėnesiams, kiekvienas 14 eurų skirtumas reiškia apie 15 centų per dieną. Vieną dieną tai nedaug, bet per metus iš tokių skirtumų susideda keli pilni pirkinių krepšeliai.

Todėl geriausia taisyklė paprasta: pirkite ne ten, kur „atrodo specializuota“, ir ne ten, kur „visada pigiau“, o ten, kur tuo metu pigiausias tas pats produktas. Šunų maisto kainose lojalumas parduotuvei dažnai kainuoja daugiau nei lojalumas pačiam augintiniui.

Prenumeruoti

Rytinis laiškas su 5 skaitomiausiais straipsniais

Įvertinkite šį straipsnį:

😡  
😕  
😐  
🙂  
😍  

Kraunami duomenys...

Pasidalinti

Komentarai

Būkite pirmas, kuris pakomentuos

El. paštas neprivalomas ir nebus skelbiamas viešai.

Daugiau šia tema

Visos temos naujienos

Ieškote daugiau?

Atraskite kitus straipsnius