Atsakymai į klausimą "Kaip...?"

Anglų kalbos korepetitorius – kaip jį pasirinkti?

Šiuo metu nemažai moksleivių susiduria su mokymosi sunkumais mokykloje. Mokymosi sunkumus lemia daugybė asmeninių ir aplinkos veiksnių, tokių kaip per mažas susikaupimas pamokų metu, motyvacijos mokytis stoka, neigiamas savęs vertinimas, triukšmingi klasės draugai ir t.t. Ši problema gali dar labiau paūmėti ateinančiais mokslo metais, kuomet į klases grįš moksleiviai per praėjusius dvejus mokslo metus didžiąją laiko dalį mokęsi iš namų nuotoliniu būdu. Dėl šios ir kitų priežasčių, šiais laikais nemažai tėvų ir moksleivių ieško papildomos pagalbos ir renkasi korepetitoriaus paslaugas.

Internete gausu korepetetitorių skelbimų, kurie siūlo savo paslaugas. Jų paslaugų kainos taip pat skiriasi. Dažniausiai studentų, kurie turi mažai darbo patirties mokymuose, valandinio darbo įkainis mažesnis nei mokytojų metodininkų, kurių darbo patirtis ženkliai didesnė. Dažnai nutinka ir taip, jog po keletos susitikimų moksleivis arba jo tėvai nebenori tęsti draugystės su mokytoju ir renkasi kitą pedagogą. Šiame straipsnyje pateiksime keletą paprastų patarimų kaip pasirinkti gerą anglų kalbos korepetitorių savo vaikui.

Pasidomėkite korepetitoriaus kompetencija

Vienas iš patarimų renkantis korepetitorių – pasidomėti potencialaus vaiko mokytojo kompetencija, darbo metodika ir patirtimi. Pirmojo susitikimo arba skambučio su mokytoju metu užduokite keletą klausimų, tokių kaip:

Kokia Jūsų darbo mokymų srityje patirtis?

Idealų korepetitoriaus amžių apibrėžti neįmanoma, tačiau mūsų darbo praktika rodo, kad pradedantys dirbti arba dirbantys tik pirmus dvejus metus jauni mokytojai negeba tinkamai paruošti moksleivių egzaminams ir pasiekti aukštų mokymosi pasiekimų. Taigi, jeigu reikalinga pagalba ruošiantis anglų kalbos arba stojamiesiems egzaminams, rinkitės mokytoją, kurio darbo patirtis mažiausiai penkeri metai.

Kokius darbo metodus ir medžiagą taikote darbo praktikoje?

Geras anglų kalbos korepetitorius pirmiausia turėtų įvertinti mokinio žinias ir sugebėjimus, pastebėti vaiko mokymosi nesėkmes ir pasidomėti jų atsiradimo priežastimis bei nustatyti vaiko mokymosi stilių ir tik tuomet pasirinkti individualius mokymo metodus ir tinkamą medžiagą. Nėra vieno tobulo mokymo metodo ar geriausios medžiagos, nes kas veikia vienam mokiniui gali visiškai netikti kitam.

Kaip keliate savo, kaip mokytojo korepetitoriaus, kompetenciją? Ar dalyvaujate kompetencijos tobulinimo seminaruose ir kursuose? Kaip gautas žinias pritaikote darbo praktikoje?

Geras anglų kalbos mokytojas privalo nuolat tobulinti savo profesinę kvalifikaciją ir kelti kompetenciją dalyvaudamas įvairiuose šalies ir tarptautiniuose seminaruose bei apmokymuose, kurių metu pristatomos naujovės užsienio kalbų mokymų srityje, mokoma naujų metodų bei pristatomi naujausi anglų kalbos vadovėliai ir pratybos. Jeigu sulaukiate neigiamo atsakymo, pagalvokite ar norite pasirinkti mokytoją, kuris nesitobulina ir taiko tuos pačius mokymo metodus dešimtmečius.

Pasidomėkite apie mokytoją arba papildomo mokymo įmonę

Šiuo metu tapo įprasta prieš renkantis prekę arba paslaugą perskaityti apžvalgas arba rekomendacijas internete, tai gali padėti ir pasirenkant gerą anglų kalbos korepetitorių savo vaikui. Taigi, ieškokite gerų rekomendacijų ir atsiliepimų apie mokytoją naršant Google, Facebook ir pan. Aklai netikėkite kiekviena rekomendacija, kurią randate, kadangi pačios pirmos parašytos rekomendacijos būna neretai pateiktos šeimos narių ar artimų draugų, o ne pačių klientų. Rekomendacijos iš lūpų į lūpas taipogi efektyvios ir naudingos.

Rinkitės kokybę, o ne kainą

Korepetitorių pasirinkite ne pagal kainos rodiklį, o pagal aukščiau pateiktus kriterijus labiau susijusius su mokytojo korepetitoriaus profesine kompetencija ir patirtimi. Darbo praktikoje pastebime, kad žmonės mums paskambinę ar atsiuntę elektroninę užklausą neretai teiraujasi tik apie pamokų įkainius, kuriuos lygina su kitomis mokyklomis, nepasidomėję apie pačią mokyklą, jos teikiamas paslaugas ir mokytojus. Kartais žema kaina gali būti vienas iš rodiklių, jog mokytojas neturi pakankamai kompetencijos ir bando savo prastas žinias kompensuoti maža kaina.

Pvz.: Įsivaizduokite situaciją kuomet ieškote patikimo ir ilgalaikio automobilio ar nekilnojamo turto/buto. Ar rinksitės pigiausią variantą rinkoje? Tikriausiai ne, o pirmi klausimai tikrai bus ne apie kainą, o apie parduodamą objektą ir jo kokybę. Tą patį principą rekomenduojame taikyti ir renkantis anglų kalbos korepetitorių, kadangi renkantis privatų mokytoją tikitės aukštų rezultatų ir norite užmegzt iilgalaikį bendradarbiavimą.

Asmeninio mokytojo ir mokinio ryšio svarba

Renkantis anglų kalbos korepetitorių, svarbu nepamiršti, kad geras emocinis tarpusavio ryšys  tarp mokinio ir mokytojo taip pat užima svarbią vietą norint pasiekti aukštų mokymosi rezultatų. Jeigu mokiniui nepatinka mokytojas ir neužsimezga geras judviejų ryšys bei nesiseka bendrauti, vargu ar bus pasiekti užsibrėžti mokymosi tikslai. Mokinys privalo pasitikėti mokytoju ir jo teikiama pagalba, tuo tarpu mokytojas privalo gerbti ir visapusiškai padėti mokiniui nepaisant to, kokių mokymosi sunkumų vaikas turi.

Straipsnio autorius: Lina Šeškauskaitė (https://www.anglumokykla.lt)


Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: