Maistas / Gėrimai

Ar palmių aliejus yra kenksmingas?

Sužinokite tiesą

Visi esate girdėję apie palmių aliejų. Vieni mano, kad alyvpalmių aliejus kenkia, kiti – nekenkia. Pasaulyje yra daugybė su šiuo aliejumi susijusių mitų. Mokslininkai ir ekspertai išsiaiškino, kas yra tiesa, o kas – melas. Taigi, sužinokite kas iš tikro yra alyvpalmių aliejus (palmių aliejus).

Palmių (alyvpalmių) aliejus

Šis produktas gaminamas iš aliejinių palmių, kurių gimtoji šalis yra Vakarų Afrika, vaisių. Dabar jau šias palmes galima rasti kitose pasaulio vietose. Palmių aliejaus kaina yra maža, todėl jį taip mėgsta maisto gamintojai. Palmių aliejus naudojamas ne tik maiste, bet ir kosmetologijoje, taip pat buitinių chemikalų ir biokuro gamyboje.

Palmiu aliejaus branduoliai min
Palmių aliejaus branduoliai

Palmių aliejaus mitai ir tikrovė

Faktas yra tai, kad jis laikomas kenksmingu žmogaus organizmui dideliais kiekiais.

Yra duomenų, kad palmių aliejus, kaitinamas, pradeda gaminti kenksmingas medžiagas, kurios tampa padidėjusios vėžio rizikos šaltiniu. Riebalų rūgštys, kurios gaunamos iš aliejaus perdirbimo metu, yra labai pavojingos žmonėms. Buvo atlikti tyrimai, kurių metu buvo nustatyta, kad pelėms suleistos medžiagos iš palmių aliejaus prisidėjo prie vėžio navikų atsiradimo. Bet žmogaus kūnas šiek tiek skiriasi nuo pelių, labai sunku įvertinti šio produkto poveikį. Ekspertai pataria tiesiog sumažinti šio aliejaus vartojimą maiste.

Manoma, kad palmių aliejus sukelia kraujagyslių užsikimšimą, tačiau tai nėra visiškai tiesa. Jame yra sočiųjų riebalų, jie sukelia riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis bei padidina cholesterolio kiekį. Tačiau ne visi ekspertai sutinka su šiuo teiginiu. Mokslininkai mano, kad neteisinga kaltinti vieną produktą dėl šių ligų. 

Palmių aliejaus žala aplinkai 

Palmių aliejaus naudojimas pramonėje daro gana neigiamą poveikį aplinkai. Faktas yra tas, kad bėgant metams šio produkto paklausa tik didėja. Iškertami miškai, dėl to gyvūnai netenka prieglobsčio. Tai dar viena pasaulinio atšilimo priežastis. Be to šių palmių plantacijose visiškai neatsižvelgiama į žmogaus teises.

Palme min
Palmė

Nėra jokių patikimų įrodymų, kad palmių aliejus kenkia žmogaus organizmui. Bet piktnaudžiavimas bet kuriuo, net naudingiausiu produktu, gali būti žalingas. Valgykite nekaloringą, gerą, sveiką maistą.


Plačiau apie alyvpalmių aliejų galite skaityti čia:

Patiekalų receptai:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: