Gyvūnai / Gamta

Ar tiesa, kad katės gydo ligas: ekspertų atsakymas

Kačių šeimininkai žino, kad katės yra namų gydytojos. Katės gali pajusti, kad žmogus blogai jaučiasi, tada bėga atsigulti ant probleminės vietos.

Ar tiesa, kad katės gydo?

Katės vertinamos gydytojų ir psichologų, praktikuojančių zooterapiją – gydymo metodą, kurio metu bendraujama ir kontaktuojama su gyvūnais. „Kačių gydymas vadinamas kačių terapija. Tinkamai prižiūrimi ir gydomi ūsuotieji naminiai gyvūnai pagerina nuotaiką ir palengvina sveikimą. Žinoma, šis metodas yra papildomas, o ne pagrindinis gydymo būdas: kad visiškai pasveiktumėte, turite laikytis gydytojo nurodymų.

Kūno stiprinimas

Tyrimai parodė, kad katės murkimo dažnis yra 24-26 Hz. To paties dažnio bangas mokslininkai naudoja vibroterapijoje, kad pagreitintų audinių regeneraciją. Kūnas patiria didelio intensyvumo spaudimą, todėl stiprėja kaulai ir raumenys.

Sumažinkite stresą

Baltasis triukšmas dažnai padeda atsipalaiduoti ir pamiršti problemas. Jį galima išgirsti televizoriaus derinime, jūros bangų ošime ir katės murkime. Ritmingi žemi garsai panardina į miegą ir ramina nervų sistemą. Be to, bendravimas su gyva būtybe padeda žmonėms, kurie yra vieniši arba ilgą laiką turi likti namuose.

Atpalaiduoti raumenis ir sąnarius

Pagyvenę žmonės pastebėjo, kad katės guli ant jų sąnarių, kurie susisuka dėl staigių oro pokyčių. Katės veikia aktyvius kūno taškus ir taip gerina savijautą.

Kaip katė jaučia, kur jai skauda

Katės kažkokiu būdu anksčiau už savo šeimininkus sužino, kad netrukus susirgs. Taip yra todėl, kad naminiai gyvūnai visada ieško vietos, kur galėtų miegoti. Kai žmogui skauda galvą ar raumenis, probleminė vieta šiek tiek sušyla. Katės jaučia palaipsniui kylančią kūno temperatūrą ir bėga į šiltą vietą.


Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: