Atsakymai į klausimą "Kaip...?"Gyvūnai / Gamta

Ar žinote, kaip susidaro debesys?

Kaip ir rūkas, debesys atsiranda dėl vandens garų kondensacijos į skystą arba kietą būseną. Kondensatas susidaro arba padidėjus absoliučiam oro drėgnumui, arba sumažėjus oro temperatūrai. Praktiškai abu veiksniai yra susiję su debesų susidarymu.

Sužinokite, kaip susidaro debesys?

Oro temperatūros sumažėjimą lemia:

  1. oro masių kilimas (judėjimas aukštyn);
  2. oro masių judėjimas – jų judėjimas horizontalia kryptimi, dėl kurio šiltas oras gali būti virš šalto žemės paviršiaus.

Kas priverčia orą pakilti?

Oro konvekcija atmosferoje. Karštą dieną saulės spinduliai stipriai šildo žemės paviršių, perduoda šilumą paviršiaus oro masėms – ir jos pradeda kilti. kamuoliniai debesys dažniausiai būna konvekcinės kilmės.

Krituliai ir debesuotumas

Krituliai – tai debesų išlaisvinimas nuo juose esančio vandens lietaus, lijundros šlapdribos, sniego ar krušos pavidalu. Tai tiesioginis vandens kelias jam grįžti iš atmosferos į žemę. Kad susidarytų krituliai, smulkutis lašelis turi kondensuotis ant dulkės, druskos ar dūmų dalelytės. Tada vandens lašeliai jungiasi, didėja tiek, kad kristų į žemę. Reikia milijonų mažyčių debesų lašiukų, kad susidarytų vienas lietaus lašas. Žemėje vidutinis metinis kritulių kiekis yra labai nevienodas.

Debesų susidarymo schema

debesu susidarymas vandens apytaka

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: