Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Augalų apsauga nuo šalčio: svarbiausi patarimai

3 min. skaitymo

Žiema sodininkams – ne tik poilsio metas, bet ir pasiruošimo kitam sezonui laikotarpis. Deja, bet šalti ir darganoti orai gali smarkiai pakenkti daugeliui sodo augalų, todėl svarbu iš anksto pasirūpinti jų apsauga. Sėkmingam augalų žiemojimui reikia kompleksinės priežiūros, įskaitant tinkamą pastogę, trąšų parinkimą ir kruopščią sodo priežiūrą rudenį. Būtent todėl šiame straipsnyje pateiksime svarbiausius patarimus, kurie padės jūsų augalams išlikti stipriems ir atlaikyti visas šaltojo sezono darganas.

Šalti orai: kuo jie pavojingi augalams?

Žiemos darganos gali būti labai pavojingos sodo augalams. Šaltis gali pažeisti augalų šaknų sistemą ir antžeminę dalį, todėl jie žūsta arba sumažėja jų atsparumas ligoms. Be to, per šalčius dažnai sumažėja oro drėgmė, o tai taip pat gali susilpninti augalus. Tai ypač pavojinga jauniems augalams, krūmams ir gėlėms, kurie be tinkamos priežiūros ne visada gali išgyventi tokiomis sudėtingomis sąlygomis.

 

Kaip tinkamai apsaugoti augalus nuo šalčio?

Vienas iš veiksmingiausių būdų apsaugoti augalus nuo žiemos šalčių – juos uždengti. Tam galite naudoti įvairias medžiagas, pavyzdžiui, agroplėvelę, šiaudus ar net lapus. Agroplėvelė leidžia augalams kvėpuoti, todėl apsaugo nuo puvinio, o šiaudai ir lapai yra papildomas izoliacinis sluoksnis, išlaikantis šilumą aplink šaknų sistemą.

Taip pat svarbu nepamiršti, kad skirtingų rūšių augalams gali reikėti individualaus požiūrio į pastogę. Pavyzdžiui, jaunus medelius ir krūmus galima aprišti specialiomis medžiagomis arba pastogę laikyti karkasinėmis konstrukcijomis.

 

Tinkamo tręšimo ir mulčiavimo svarba

Vienas iš pagrindinių būdų paruošti augalus žiemos šalčiams – tinkamai juos tręšti. Ypač svarbios trąšos, kurių sudėtyje yra kalio ir fosforo, nes jos stiprina šaknų sistemą ir didina atsparumą šalčiui. Tačiau ne mažiau svarbios ir organinės trąšos, nes jos gerina dirvožemio struktūrą ir aprūpina augalus reikalingais mikroelementais.

Dar vienas svarbus žingsnis – dirvos mulčiavimas, kuris sulaiko šilumą ir drėgmę dirvožemyje. Tai suteikia augalų šaknims papildomą apsaugą nuo nušalimo, o tai leidžia augalams išgyventi šaltąjį sezoną ir sėkmingai atsigauti pavasarį.

Svarbiausi patarimai, kurie padės apsaugoti augalus nuo šalčio

  • uždenkite augalus: naudokite agroplėvelę, šiaudus ar kitas medžiagas, kad apsaugotumėte augalus nuo šalčio. Tai padės išlaikyti šilumą aplink šaknis;
  • mulčiuokite: aplink šaknis sudėkite mulčio sluoksnį, kad išlaikytumėte šilumą ir apsaugotumėte augalus nuo nušalimo;
  • genėkite kasmet: genėkite šalindami pažeistas šakas ir augalų dalis;
  • laistykite: prieš prasidedant šaltiems orams pasirūpinkite tinkamu laistymu, kad augalai išliktų sveiki ir turėtų pakankamai drėgmės išgyventi šalčius.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Miglė Pociuvienė – sodininkystės, daržininkystės ir augalininkystės entuziastė, savo žinias ir patirtį kaupiu jau daugelį metų. Rašau straipsnius KAIPKADA.LT portalo skaitytojams ir padedu geriau suprasti augalų priežiūrą, derliaus auginimo subtilybes bei tvarios aplinkos kūrimą.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus